Home Kategorie Zdrowie Przychodnia odesłała chorego z gorączką: To naruszenie praw pacjenta.

Przychodnia odesłała chorego z gorączką: To naruszenie praw pacjenta.

Przychodnia odesłała chorego z gorączką: To naruszenie praw pacjenta.

Jak wyjaśnia Rzecznik Praw Pacjenta, przychodnia powinna poinformować matkę o zasadach rejestracji, ocenić stan zdrowia małoletniego oraz umożliwić jego rejestrację.

Przychodnia nie może również odsyłać pacjenta, by skorzystał z nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Zdaniem Rzecznika Praw Pacjenta, jest to łamanie prawa.

Rzecznik zalecił tej przychodni opracowanie odpowiednich procedur oraz zmian w regulaminie organizacyjnym, dzięki którym uniknie ona podobnych sytuacji w przyszłości. Zwrócił też uwagę na to, że personel powinien być przeszkolony pod kątem postępowania w takich sytuacjach.

– „Zgodnie z prawem, placówka podstawowej opieki zdrowotnej, który zawarła umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia, ma obowiązek rejestrować pacjentów na wizyty lekarskie w dniu zgłoszenia. Może to być także inny dzień, ale musi być zawsze uzgodniony z pacjentem” – stwierdził.

– „Placówki POZ są czynne poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-18:00, z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy. Jeśli stan zdrowia pacjenta tego wymaga, wizyta u lekarza rodzinnego odbywa się w dniu zgłoszenia, zgodnie z harmonogramem pracy danej przychodni. W innych przypadkach termin ten jest uzgadniany indywidualnie z pacjentem” – dodał RPP.

Nie żyje wybitny polski aktor. Znacie go z wielu, niezapomnianych ról [WIDEO]

Źródło: rynekzdrowia.pl

Masaż - Czekolada w firmie Go2Slim Studio Modelowania Sylwetki
Masaż - Czekolada w firmie Go2Slim Studio Modelowania Sylwetki
93,60 zł
180,00 zł
Oferta zakończona!
Do 48% zniżki na: Masaż - Czekolada w firmie Go2Slim Studio Modelowania Sylwetki

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz