Home Kategorie Życie Te samochody nie wjadą do tego miasta. To pierwszy taki zakaz w Polsce.

Te samochody nie wjadą do tego miasta. To pierwszy taki zakaz w Polsce.

Te samochody nie wjadą do tego miasta. To pierwszy taki zakaz w Polsce.

Samochody wyprodukowane przed 2000 rokiem nie będą mogły wjechać do pierwszej w Polsce strefy czystego transportu. Kraków wprowadza strefę SCT. Szok.

W praktyce oznacza to zakaz wjazdu dla aut z silnikiem Diesla i benzynowych o określonej normie emisji spalin. Czyli wiele aut nie będzie w stanie wjechać.

Najważniejszym przepisem wprowadzonym przez radnych jest zakaz wjazdu do strefy w 2026 roku samochodów benzynowych niespełniających wymogów emisyjnych Euro 3 (auta wyprodukowane przed 2000 rokiem), a także samochody z silnikiem Diesla, które nie spełniają normy Euro 5 (czyli wyprodukowane przed rokiem 2010).

– „Strefa Czystego Transportu w Krakowie w pierwszym etapie zacznie działać od 1 lipca 2024 r oku do 30 czerwca 2026 roku. Wówczas do miasta nie wjadą auta najstarsze, czyli blisko i ponad 30-letnie. Samochody zarejestrowane po raz ostatni przed 1 marca 2023 r. będą podlegały jeszcze lżejszym ograniczeniom. Do Krakowa wjadą pojazdy zasilane benzyną/LPG o minimalnej normie Euro 1, a w przypadku pojazdów z silnikami Diesla o minimalnej normie Euro 2.” – napisano.

Od 1 lipca 2026 roku nastąpi radykalne zaostrzenie reguł.  Spis takich aut obejmuje między innymi takie pojazdy jak: GOLF II, Audi A 80, BMW Serii III i tego typu samochody. Co o tym sądzicie?

Nie żyje wybitny polski aktor. Znacie go z wielu, niezapomnianych ról [WIDEO]

Źródło: Polsatnews.pl

Kurs online: sprzedaż i obsługa klienta z MEN
Kurs online: sprzedaż i obsługa klienta z MEN
69,00 zł
249,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online Specjalista ds. sprzedaży i obsługi klienta z zaświadczeniem MEN za 69 zł w P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz