Home Kategorie Życie Te dane przerażają. Ponad 1,6 mln Polaków żyje w skrajnym ubóstwie. Mają zaledwie 23 zł na dzień.

Te dane przerażają. Ponad 1,6 mln Polaków żyje w skrajnym ubóstwie. Mają zaledwie 23 zł na dzień.

Te dane przerażają. Ponad 1,6 mln Polaków żyje w skrajnym ubóstwie. Mają zaledwie 23 zł na dzień.

Ponad 1,6 mln mieszkańców Polski żyje w skrajnym ubóstwie, w tym 333 tys. osób to dzieci. Często na życie po opłaceniu rachunków zostaje im niewiele. Czasem zaledwie, złotówka na dzień.

– „Co się dzieje, gdy statystyki nie nadążają za życiem? Już nie liczby, a konkretni ludzie wypadają poza system pomocy. Złotówka, za którą nie kupisz nawet jednej bułki, sprawia, że Twoje dziecko nie dostaje posiłku w szkole, a Ty zasiłku opiekuńczego. Progi, które mają pomóc wybić się z biedy, okazują się progami zwalniającymi (…) Inflacja, której doświadczasz, to nie 17, lecz 33 proc., bo w Twoim koszyku nie ma dóbr luksusowych – są podstawowe produkty spożywcze” – tłumaczą autorzy „Raport o Biedzie w Polsce 2022”.

– „Ciężka sytuacja gospodarcza najbardziej odczuwalna jest dla tych, którzy mają najmniej. To historie, w których 60 gr decyduje o tym, czy dziś zjem ciepły obiad” – stwierdzili autorzy.

– „Przeżyć za 23 zł miesięcznie. To wyzwanie, z którym codziennie w Polsce mierzy się 1,6 mln osób, w tym 333 tys. dzieci oraz 246 tys. seniorów. Oznacza to, że w skrajnym ubóstwie żyje ponad 4,2 proc. wszystkich mieszkańców Polski. Tutaj pojawią się dylematy: kupić lekarstwa czy węgiel na zimę. Nie dziwi zatem fakt, że zakup ciepłej odzieży i obuwia nie należy do kategorii najpotrzebniejszych wydatków. „W poprzedniej edycji Szlachetnej Paczki trzy czwarte rodzin zgłosiło jako potrzebę obuwie na zimę, a połowa prosiła o kurtki” – napisali.

Cienką granicą skrajnego ubóstwa jest kwota 692 zł miesięcznego dochodu na osobę w jednorodzinym gospodarstwie domowym, są to nieco ponad 32 zł na dzień. To mało, a ludzie tak żyją. Często brakuje im nawet na żywność. Sytuacja wielu Polaków jest więc, tragiczna.

Nie żyje wybitny polski aktor. Znacie go z wielu, niezapomnianych ról [WIDEO]

Źródło: bankier.pl

 

Do 64% zniżki na: Dermomasaż w firmie HF Clinic
Do 64% zniżki na: Dermomasaż w firmie HF Clinic
32,00 zł
90,00 zł
Oferta zakończona!
Do 64% zniżki na: Dermomasaż w firmie HF Clinic

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz