Home Kategorie Życie „Putin walczy o życie”. Dla Rosjan to oznacza koniec.
10.93K

„Putin walczy o życie”. Dla Rosjan to oznacza koniec.

„Putin walczy o życie”. Dla Rosjan to oznacza koniec.

Teraz Putin walczy o życie. Jeśli przegra wojnę, przynajmniej w świadomości Rosjan, oznacza to koniec. Koniec z nim jako postacią polityczną. I być może też w sensie fizycznym – stwierdził na łamach brytyjskiego „The Times” Ołeksij Arestowycz, doradca prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

Według Arestowycza w Rosji nie ma przebaczenia dla carów. To wszystko „zmusza nawet bardzo lojalnych wobec Władimira Putina ludzi do zwątpienia w możliwość wygrania tej wojny”.

Sytuację rosyjskiego przywódcy pogorszyła kolejna klęska Rosji na wojnie z Ukrainą, którą było wycofanie wojsk z Chersonia oraz terenów na zachodnim brzegu Dniepru w połowie listopada.

– „Ogromne znaczenie dla Kremla ma Chersoń, zarówno ze względu na jego powiązania z zaanektowanym przez Rosję Krymem, jak i ukraińskim portem w Odessie na zachodzie” – komentował Arestowicz.

– „Putin bardzo się boi, bo w Rosji nie ma przebaczenia dla carów, którzy przegrywają wojny” – powiedział Arestowycz w „The Times”.

– „Teraz walczy o życie. Jeśli przegra wojnę, przynajmniej w świadomości Rosjan, oznacza to koniec. Koniec z nim jako postacią polityczną. I być może też w sensie fizycznym” – dodał.

Według doradcy Zełenskiego Rosjanie, celem odwrócenia sytuacji na wojnie, będą usiłowali prowadzić ofensywę z Białorusi na Donbas. Przed zimą skupiają się jednak przede wszystkim na wzmocnieniu linii obronnych na zajętych terytoriach.

Eksplozja przed centrum handlowym we Wrocławiu. Bomba w samochodzie na ukraińskich rejestracjach.

Odbitki zdjęć: nawet 500 sztuk
Odbitki zdjęć: nawet 500 sztuk
21,90 zł
Oferta zakończona!
Odbitki 10x15 (pakiet 50, 100 lub 500 odbitek) od 9,90 zł i więcej opcji z Colorland

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz