Home Kategorie Życie Nad Polskę nadciąga bomba zimna znad Rosji. Synoptycy alarmują! Nawet -20 stopni.
7.39K

Nad Polskę nadciąga bomba zimna znad Rosji. Synoptycy alarmują! Nawet -20 stopni.

Nad Polskę nadciąga bomba zimna znad Rosji. Synoptycy alarmują! Nawet -20 stopni.

Do Polski zbliża się fala zimna. Jak przewidują synoptycy, na przełomie listopada i grudnia w niektórych miejscach temperatura może spaść nawet do -20 stopni.

Wyż kontynentalny znad Rosji przyniesie w naszym kraju ogromne ochłodzenie.

– „Mróz siarczysty pojawi się nagle w kolejnych tygodniach. Tęgi mróz poniżej -20°C. Utworzy się ogromny i mroźny antycyklon z ciśnieniem ponad 1050 hPa i wpłynie na pogodę w wielu krajach europejskich” – informuje serwis Fani Pogody.

Pogoda ma się zmienić na przełomie listopada i grudnia. Synoptycy zauważają, że „w obszarach pogodnego nieba, na obszarze Rosji, Białorusi i Ukrainy, możliwe są spadki temperatury poniżej -30/-20°C na 2 metrach”.

Taka pogoda może utrzymać się na dłużej, a „rozległy wał wyżowy może objąć swoim wpływem wiele regionów na Starym Kontynencie, powodując napływ mroźnych mas powietrza znad Rosji i Arktyki”.

Jak przekazał PAP Jakub Gawron z IMGW, 27 listopada Polska znajdować się będzie w obszarze zwiększonego ciśnienia.

– „W niedzielę rano pochmurnie będzie na terenie całego kraju. Na zachodzie i na południu może spaść deszcz lub mżawka, na pozostałym obszarze Polski będą to opady śniegu, deszczu ze śniegiem, a okresami deszczu, które w godzinach przedpołudniowych w północno-wschodniej połowie kraju mogą mieć charakter opadów marznących. W godzinach popołudniowych na południu Polski możliwe są większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Temperatura maksymalna wyniesie od minus jednego stopnia Celsjusza na północnym wschodzie do plus siedmiu stopni na zachodzie” – powiedział Jakub Gawron z IMGW-PIB.

W nocy w większości kraju będzie pochmurno. Większe przejaśnienia i rozpogodzenia przewidywane są na południu. Na wschodzie i północy, miejscami możliwe są słabe opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Na Pomorzu głównie deszczu. Przy niższych temperaturach mogą być to opady marznące.

W pierwszej połowie nocy pojawią się mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od minus 3 stopni na północnym wschodzie do zera na zachodzie. Jedynie nad samym morzem termometry mogą wskazać od 1 do 4 stopni na plusie. W obszarach podgórskich temperatura spadnie do minus 6 – minus 3 stopni. Wiatr będzie słaby, nad ranem umiarkowany, południowo-wschodni.

Źródło: PAP

Nadchodzą kontrole w polskich domach. Sprawdź, jak uniknąć kary!

Masaż relaksacyjny, klasyczny lub gorącymi kamieniami
Masaż relaksacyjny, klasyczny lub gorącymi kamieniami
99,99 zł
179,00 zł
Oferta zakończona!
Masaż relaksacyjny, klasyczny lub gorącymi kamieniami w Studiu Figura Jagody Wiśniewskiej – Bydgoszcz (do -56%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz