Home Kategorie News TRAGEDIA! Polscy lekarze biją na alarm. Ten jeden z najgroźniejszych wirusów świata, bije rekordy zakażeń w Polsce.

TRAGEDIA! Polscy lekarze biją na alarm. Ten jeden z najgroźniejszych wirusów świata, bije rekordy zakażeń w Polsce.

TRAGEDIA! Polscy lekarze biją na alarm. Ten jeden z najgroźniejszych wirusów świata, bije rekordy zakażeń w Polsce.

1910 nowych zakażeń HIV wykryto do końca października. Tak alarmujących statystyk w Polsce jeszcze nie było. Sytuacja jest tragiczna, ale ludzie nadal nie zdają sobie z tego sprawy.

– „Mamy prawdziwą kumulację” – twierdzi prof. Joanna Zajkowska, specjalistka chorób zakaźnych z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Lekarze są zgodni. Sytuacja jest zła.

Według danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH – PIB, od początku tego roku tylko do końca lipca odnotowano 1056 nowych zakażeń. Mówiąc prosto w przeciągu trzech miesięcy przybyło aż dwa razy więcej zakażonych.

– „Przez pandemię testowanie w kierunku HIV było bardzo ograniczone. Z jednej strony nie zgłaszali się sami pacjenci, a z drugiej wiele punktów diagnostycznych nie działało w pełnym wymiarze. To przełożyło się na dużo niższą wykrywalność” – tłumaczy prof. Zajkowska.

Prof. uspokaja, że to nie znaczy od razu, że więcej ludzi się zaraża:

– „Wielu z nich zostało po prostu zdiagnozowanych po pandemicznej przerwie, podczas gdy mogli chorować już rok wcześniej. „Nałożyli” nam się pacjenci, którzy odłożyli testowanie z tymi, którzy badają się na bieżąco. Wcześniej takiej sytuacji nie było” – tłumaczy prof. Zajkowska.

Smutne wieści. Nie żyje wybitny aktor. Jakiś czas temu przeszedł udar.

Źródło: portal.abczdrowie.pl

Do 26% zniżki na: Pakiet zabiegów wyszczuplających
Do 26% zniżki na: Pakiet zabiegów wyszczuplających
67,00 zł
90,00 zł
Oferta zakończona!
Do 26% zniżki na: Pakiet zabiegów wyszczuplających w FABRYKA ENDORFINY Studio relaksu i modelowania sylwetki

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz