Home Kategorie Życie Fenomen na skalę całego świata. Polska jako jedyne państwo na świecie, chce wprowadzić taki podatek.

Fenomen na skalę całego świata. Polska jako jedyne państwo na świecie, chce wprowadzić taki podatek.

Fenomen na skalę całego świata. Polska jako jedyne państwo na świecie, chce wprowadzić taki podatek.

Jak podają analitycy Instytutu Staszica opłata cukrowa, którą wprowadzone w Polsce już w 2020 roku budziła olbrzymie kontrowersje. Teraz jednak ludzie zareagują jeszcze gorzej.

Krytykowano zwłaszcza fakt, że pod pretekstem troski o zdrowie Polaków  chce nałożyć na polskie firmy nowy podatek. To była prawda. Odbiła się jednak na konsumentach.

Pomimo widma kryzysu gospodarczego, szykowane są regulacje zaostrzające jeszcze ustawę i nakładające na przedsiębiorców kolejne obciążenia. Z czym to się wiąże?

Instytut Staszica ostrzega, że zmiany, proponowane pod pretekstem prac porządkujących pobór opłat mogą zagrozić na przykład, rolnikom.

– „Niestety, plany MF nie dotyczą tylko skuteczniejszego poboru opłaty, ale obejmują znaczące jej rozszerzenie. Opłata cukrowa objąć ma bowiem tak wartościowe produkty z owoców i warzyw, jak nektary i napoje z wysoką, co najmniej 20-procentową zawartością soku, w których nie ma dodatku cukru, a także naturalne soki, które nie mają dodatku cukru, ale do których dodawane są składniki zwiększające ich wartości zdrowotne” – to chore.

TRAGEDIA! Nikt tego się w Polsce nie spodziewał. Dane są gorsze, niż zakładał najgorszy scenariusz.

 

Wycena mieszkania
Wycena mieszkania
30,00 zł
39,00 zł
Oferta zakończona!
Wycena mieszkania z analizą średnich cen mieszkań i więcej od 30 zł z urban.one

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz