Home Kategorie Poruszające Szok! Dziecko 13-latki i 71-latka zmarło. Wstrząsające ustalenia.

Szok! Dziecko 13-latki i 71-latka zmarło. Wstrząsające ustalenia.

Szok! Dziecko 13-latki i 71-latka zmarło. Wstrząsające ustalenia.

Rok więzienia w zawieszeniu na 2 lata – taki wyrok usłyszała Barbara B., babcia 13-latki z województwa świętokrzyskiego. Nastolatka urodziła w domu dziecko, które zmarło po porodzie.

W sierpniu 2021 roku 13-latka urodziła 71-latkowi dziecko, które zmarło przy porodzie. Mężczyzna nie dożył procesu, więc toczące się przeciw niemu postępowanie zostało umorzone.

Przed sądem stanęła Barbara B., babcia 13-latki, która była oskarżona o to, że nie wezwała pogotowia. W środę Sąd Rejonowy w Kielcach wydał wyrok w tej sprawie. Proces był niejawny.

– „Sąd skazał 59-latkę na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Dodatkowo też kobieta ukarana została grzywną w wysokości 1500 złotych i obciążona kosztami sądowymi w wysokości 500 złotych” – poinformował sędzia Tomasz Durlej, rzecznik Sądy Rejonowego w Kielcach.

13-latka w asyście policji po porodzie trafiła do szpitala. Prokuratura Rejonowa Kielce-Zachód ustaliła, że dziecko nastolatki urodziło się żywe. Noworodek zmarł przez obrażenia odniesione podczas porodu. Śledczy nie stwierdzili, aby do śmierci dziecka przyczyniły się osoby trzecie.

W śledztwie przedstawiono zarzuty babci 13-latki. Prokuratura oskarżyła 59-latkę, że poprzez zaniechanie wezwania służb naraziła wnuczkę na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Miało to związek z porodem, który odbył się w warunkach domowych i bez opieki medycznej.

Prokuratura podkreślała, że śledztwo prowadzono „w związku z wszelkimi okolicznościami związanymi z urodzeniem przez 13-latkę dziecka, w tym kwestią związaną ze współżyciem seksualnym z małoletnią poniżej 15. roku życia”.

W trakcie śledztwa ustalono, że ojcem dziecka był sąsiad 13-latki, 71-letni Stanisław G. Mężczyznę aresztowano, ale później trafił do szpitala. Zmarł we wrześniu 2021 i postępowanie w jego sprawie umorzono.

13-latka jest w placówce opiekuńczo-wychowawczej. Sąd rodzinny podjął decyzję o pozbawieniu praw rodzicielskich matki i ojca nastolatki. Rodzice utrzymywali, że nie wiedzieli o tym, że ich córka była w ciąży.

Źródło: PAP

Tragiczna śmierć 9-letniego chłopca w trakcie zabawy. Został wciągnięty przez maszynę.

Wieloetapowe oczyszczanie cery
Wieloetapowe oczyszczanie cery
47,99 zł
120,00 zł
Oferta zakończona!
Wieloetapowe oczyszczanie skóry twarzy z wybranym zabiegiem na twarz od 59,99 zł w Salonie Kosmetycznym Mona Lisa

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz