Home Kategorie Ludzie Dramat Jarosława Kaczyńskiego. Straci ogromne pieniądze.

Dramat Jarosława Kaczyńskiego. Straci ogromne pieniądze.

Dramat Jarosława Kaczyńskiego. Straci ogromne pieniądze.

Sąd przyznał Radosławowi Sikorskiemu od Jarosława Kaczyńskiego kwotę 708 480 zł na pokrycie kosztów opublikowania przeprosin w serwisie Onet.

W 2016 roku Radosław Sikorski pozwał Jarosława Kaczyńskiego. Były szef MSZ uznał, że prezes PiS naruszył jego dobre imię, zarzucając zdradę dyplomatyczną w wywiadach dla PAP i Onetu.

Kaczyński stwierdził wtedy, że poprzedni rząd dopuścił się zaniechań w sprawie śledztwa dotyczącego katastrofy smoleńskiej.

– „Wiceambasador w Moskwie Piotr Marciniak złożył notę w sprawie eksterytorialności miejsca katastrofy. Następnie polecono mu ją wycofać. To było posunięcie wykonane na polecenie Radosława Sikorskiego, ale czy bez wiedzy Tuska? Tu już jest bardzo poważny przepis kodeksu karnego – zdrada dyplomatyczna” – mówił Kaczyński w rozmowie z Onetem.

Pierwszy proces Sikorski przegrał, ale w lipcu 2020 roku Sąd Apelacyjny w Warszawie zobowiązał Jarosława Kaczyńskiego do zamieszczenia przeprosin. Polityk nie wykupił jednak płatnego ogłoszenia z przeprosinami.

W grudniu 2021 roku sąd postanowił, że Sikorski może poprzez komornika ściągnąć 46 tys. zł od Kaczyńskiego.

– “Kaczyński olewa wyroki sądów tak europejskich jak polskich. Ale dostałem zgodę na zastępcze wykonanie przeproszenia mnie za 'zdrajcę dyplomatycznego.’ Czy ktoś z Państwa wie czy ma już konto i gdzie? Poszukiwany też odważny komornik, który ściągnie PLN46k” – napisał wtedy Sikorski, zamieszczając na Twitterze skan postanowienia sądu.

W czwartek zapadła kolejna decyzja w tej sprawie. Adwokat Jacek Dubois przekazał, że sąd nieprawomocnie przyznał Sikorskiemu kwot 708 480 zł od Kaczyńskiego na pokrycie kosztów opublikowania przeprosin w serwisie Onet. Jarosław Kaczyński musi przeprosić na podstawie prawomocnego wyroku. Prezesowi przysługuje złożenie zażalenia.

Ojciec Rydzyk zaprasza na Sylwestra. Cena jest zaskakująca.

Polmed: Badania hormonalne i tarczycowe
Polmed: Badania hormonalne i tarczycowe
89,99 zł
Oferta zakończona!
Badania hormonalne od 89,99 zł - 300+ lokalizacji w ponad 180 miastach z Centrum Medycznym Polmed

Twoja reakcja?

Super
Super
7
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz