Home Kategorie Zdrowie Uwaga rodzice! Śmiertelna bakteria atakuje dzieci.

Uwaga rodzice! Śmiertelna bakteria atakuje dzieci.

Uwaga rodzice! Śmiertelna bakteria atakuje dzieci.

W zeszłym tygodniu zmarła 6-letnia uczennica ze szkoły w hrabstwie Surrey, która zakaziła się paciorkowcem z grupy A. Drugie dziecko trafiło do szpitala, ale już wraca do zdrowia.

W szkole podstawowej Ashford Church of England w Ashford w hrabstwie Surrey dzieci zaraziły się paciorkowcem z grupy A. Uczniom i pracownikom przepisano antybiotyki. Jak informowało BBC, zmarła 6-letnia uczennica, a drugie dziecko wraca do zdrowia w szpitalu.

– „Jako środek zapobiegawczy zaleciliśmy antybiotyki uczniom i pracownikom, którzy miały kontakt z osobami dotkniętymi chorobą. Udzieliliśmy szkole porad, aby zapobiec dalszym przypadkom. Będziemy nadal monitorować sytuację” – poinformowała dr Claire Winslade, konsultant ds. ochrony zdrowia w UKHSA South East.

Media w Wielkiej Brytanii donoszą, że zauważono wzrost liczby zakażeń paciorkowcami m.in. z grupy A po złagodzeniu obostrzeń wprowadzonych, aby powstrzymać COVID-19.

W czwartek Daily Mail poinformował, że w pobliskiej szkole podstawowej Echelford Primary School wykryto kolejne dwa przypadki zakażenia paciorkowcem. Zachorowało dwoje dzieci. Jeden z chorych uczniów ma już szkarlatynę.

Rodzice dzieci uczących się w tej placówce dostali list od dyrekcji, że w szkole wyłączono fontanny z wodą pitną, a uczniowie powinni przynosić ze sobą wodę w butelkach.

– „Jesteśmy bardzo zaniepokojeni tą epidemią, tym bardziej, że w ubiegłym tygodniu zmarło zakażone dziecko” – powiedział „Daily Mail” jeden z rodziców.

– „To najgorszy koszmar każdego rodzica. Mówią nam, żebyśmy posyłali dzieci do szkoły, ale to wydaje się bardzo ryzykowne, biorąc pod uwagę, że jest tyle przypadków zakażenia w naszej okolicy. Czy nasze dzieci są bezpieczne?” – dodał rodzic.

Źródło: Daily Mail

22-letni piłkarz nagle upadł w trakcie treningu. Nie żyje.

Park trampolin: bilety
Park trampolin: bilety
13,59 zł
25,00 zł
Oferta zakończona!
Park trampolin: bilet dla 1 osoby za 16,99 zł i więcej opcji w Jump6 (do -35%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz