Home Kategorie News Rząd majstruje przy pilotach Polaków. Znika TVN, obowiązkowo tylko TVP.
4.65K

Rząd majstruje przy pilotach Polaków. Znika TVN, obowiązkowo tylko TVP.

Rząd majstruje przy pilotach Polaków. Znika TVN, obowiązkowo tylko TVP.

Rząd przyjął zmiany w ustawie o radiofonii i telewizji. Rynek medialny czeka rewolucja. Operatorzy płatnej telewizji będą musieli oferować kanały TVP, a z listy wypadną stacje komercyjne m.in. TVN czy Polsat.

Rząd przyjął wspomnianą ustawę w połowie listopada. Wirtualnemedia.pl dotarł do dokumentu, którego treść nie była dostępna w sieci.

Jedna z najważniejszych zmian w nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji dotyczy zasady „must carry, must offer”. Mowa o liście stacji, które muszą być oferowane przez operatorów płatnej telewizji. Obecnie w ustawie wskazanych jest 7 stacji telewizji naziemnej, które były dostępne, kiedy sygnał nadawano analogowo. W ustawie wymieniono kanały: TVP 1, TVP 2, TVP 3, Polsat, TVN, TV4 i TV Puls.

Jak informują wirtualnemedia.pl, projekt nowelizacji zmienia ustawową listę kanałów objętych tą zasadą. Lista zmniejszy się. Przestanie obejmować kluczowe komercyjne ogólnopolskie stacje telewizyjne, czyli TVN, Polsat, TV4 i TV Puls. Pozostaną na niej kanały Telewizji Polskiej wymienione powyżej, które uzupełni TVP Info i TVP Kultura.

Oprócz tego platformy satelitarne będą miały obowiązek udostępniania abonentom TVP 3 z ich regionu. Jest to realizacja postulatu zgłaszanego przez Jacka Kurskiego.

KRRiT będzie mogła w drodze rozporządzenia dopisać do listu max 30 dodatkowych kanałów.

– “Przy czym KRRiT byłaby obowiązana objąć tą listą co najmniej te telewizyjne programy publiczne, które są rozpowszechniane w sposób cyfrowy drogą rozsiewczą naziemną w multipleksie. KRRiT mogłaby objąć listą także inne programy, uwzględniając interes publiczny” – cytują uzasadnienie Wirtualnemedia.pl.

Zgodnie z nowelizacją kanały Telewizji Polskiej objęte tą zasadą będą musiały znaleźć się na pięciu pierwszych pozycjach elektronicznego przewodnika po programach w kolejności: TVP 1, TVP 2, TVP 3, TVP Info i TVP Kultura.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

Będzie dzień wolny od pracy? Chodzi o mecz Polska – Francja.

Kurs online: Trener Personalny MASTER z MEN
Kurs online: Trener Personalny MASTER z MEN
49,99 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: Trener personalny (49,99 zł) lub Master Personal Trainer (59,99 zł) z MEN w Akademii Dietetycznie Poprawni

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz