Home Kategorie News PILNE! Rosja wystrzeliła rakiety do przenoszenia broni jądrowej. Podano, co było celem.
7.53K

PILNE! Rosja wystrzeliła rakiety do przenoszenia broni jądrowej. Podano, co było celem.

PILNE! Rosja wystrzeliła rakiety do przenoszenia broni jądrowej. Podano, co było celem.

Ukraińska armia przekazała, że znalazła na zachodzie kraju fragmenty wystrzelonych przez Rosję rakiet zdolnych do przenoszenia broni jądrowej. Poinformowano, że ich celem było odwrócenie uwagi obrony przeciwlotniczej.

Mykoła Daniluk przekazał na konferencji prasowej w czwartek, że fragmenty rakiet, które spadły 31 października w obwodach lwowskim i chmielnickim na zachodzie Ukrainy, zostały zidentyfikowane jako części pocisków manewrujących Ch-55.

Ch-55 zaprojektowano w Związku Radzieckim w latach 70-tych XX wieku do użytku przeciwko celom strategicznym. Pociski przeznaczone są przede wszystkim do przenoszenia głowic jądrowych i wystrzeliwania z samolotów bombowych.

Daniluk powiedział, że fragmenty pocisków zostały poddane testom, które nie wykazały nieprawidłowego poziomu radioaktywności.

– „To pokazuje, że nie miały kontaktu z elementami nuklearnymi” – wytłumaczył.

Dodał, że pociski były wyposażone w nieuzbrojone głowice. Zaznaczył jednocześnie, że mimo to stanowiły pewne zagrożenie ze względu na swoją energię kinetyczną i paliwo. Przedstawiciel ukraińskiej armii powiedział, że jeden z takich pocisków trafił w budynek mieszkalny powodując zniszczenia.

– „Możemy stwierdzić, że wystrzelenie tych rakiet ma na celu odwrócenie uwagi ukraińskiego systemu obrony powietrznej i jego przeciążenie, gdy nowoczesne rosyjskie rakiety są wystrzeliwane w obiekty infrastruktury krytycznej” – wyjaśnił Daniluk. Powiedział również, że wszystkie pociski Ch-55, które odnaleziono, miały usunięte numery seryjne.

Rosyjskie Ministerstwo Obrony nie odpowiedziało agencji Reutera na prośbę o komentarz w tej sprawie.

Źródło: Reuters

PILNE! Kolejny pożar w Rosji. Płonie zakład pod Moskwą.

Romantyczne spa dla dwojga
Romantyczne spa dla dwojga
143,20 zł
179,00 zł
Oferta zakończona!
Romantyczne pakiety spa dla dwojga od 179 zł w Instytucie Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz