Home Kategorie Porady Zrób to ze swoim kaloryferem! Zaoszczędzisz na ogrzewaniu w prosty sposób.
2.10K

Zrób to ze swoim kaloryferem! Zaoszczędzisz na ogrzewaniu w prosty sposób.

Zrób to ze swoim kaloryferem! Zaoszczędzisz na ogrzewaniu w prosty sposób.

Sezon grzewczy w pełni. Rosnące ceny energii sprawiają jednak, że wiele osób zastanawia się, jak zaoszczędzić na rachunkach. Dzięki tej metodzie możesz zapłacić mniejszy rachunek. Co trzeba zrobić?

Każdy z nas regularnie sprząta w domu. Zwykle przecieramy też kaloryfery, gdzie zbierają się najróżniejsze zanieczyszczenia. Niestety, często pomijamy zakamarki, w których osadza się kurz. Mowa tutaj o wnętrzu naszego grzejnika, który jest siedliskiem kurzu. Jak się okazuje, osadzające się zanieczyszczenia w kaloryferach mogą skutkować mniejszą skutecznością grzania i to nawet o 30%.

Co więcej, jeśli włączymy zakurzony kaloryfer, razem z ciepłym powietrzem w pomieszczeniu unosić się będzie kurz, który później trafia do naszych dróg oddechowych. Wszystko to może mieć wpływ na nasze zdrowie, szczególnie jeśli jesteśmy alergikami.

Grzejnik zanieczyszczony kurzem może pobierać więcej energii, co bezpośrednio wpływać będzie na wyższe rachunki za prąd. W trakcie regularnych porządków nie wolno zapominać o dokładnym czyszczeniu kaloryferów. Jak o to zadbać?

Będziesz potrzebować do tego tylko suszarki do włosów. Pamiętaj, aby do czyszczenia zabierać się, kiedy kaloryfer będzie chłodny. Na początku rozłóż na podłodze przy grzejniku wilgotną ścierkę lub ręcznik. Dzięki temu kurz nie rozniesie się po całym pomieszczeniu. Później przyłóż dyszę suszarki do kratki grzejnika i ustaw ją tak, aby wydmuchiwała powietrze z maksymalną mocą.

Szokujące wydarzenie w szpitalu. Na świat przyszła dziewczynka z kilkucentymetrowym ogonem .

Wyszczuplająca kriolipoliza
Wyszczuplająca kriolipoliza
99,90 zł
200,00 zł
Oferta zakończona!
Wyszczuplająca kriolipoliza od 99,90 zł w Instytucie Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz