Home Kategorie Życie Napad na konwój ze złotem w Korei Północnej. Skradziono złoto o wartości 12 milionów dolarów. Podejrzewa się Chiny.

Napad na konwój ze złotem w Korei Północnej. Skradziono złoto o wartości 12 milionów dolarów. Podejrzewa się Chiny.

Napad na konwój ze złotem w Korei Północnej. Skradziono złoto o wartości 12 milionów dolarów. Podejrzewa się Chiny.

– „W Korei Północnej trzech zamaskowanych napastników obezwładniło żołnierzy chroniących opancerzoną furgonetkę i odjechało z 200 kilogramami złota wartego prawie 12 mln dolarów” – przekazała RFA.

– „Władze rozpoczęły obławę na złodziei i ogłosiły stan wyjątkowy w miastach przy granicy z Chinami” – dowiedziała się rozgłośnia Radio Wolna Azja z anonimowego źródła.

– „W kraju nie istnieje rynek złota, a 200-kilogramowy łup jest w zasadzie bezwartościowy, dopóki nie uda się go przeszmuglować do Chin” – dodała rozgłośnia.

– „W opancerzonym pojeździe jechało dwóch żołnierzy w pełnym uzbrojeniu, a sądząc po tym, jak szybko udało się ich obezwładnić, wydaje się prawdopodobne, że napastnicy przeszli specjalne szkolenie wojskowe (…) Żołnierze byli bezsilni” – wyjaśniono.

– „Przygraniczne miasto Hiesan jest w stanie wyjątkowym, wszędzie są śledczy z ministerstwa bezpieczeństwa państwowego, ministerstwa bezpieczeństwa społecznego i żołnierze kwatery głównej straży granicznej” – dowiedziało się RFA.

Rodzinna tragedia Wojciecha Szczęsnego. Jego siostra zmarła przerażającą śmiercią.

Źródło: RMF24.pl

Wieloetapowe oczyszczanie cery
Wieloetapowe oczyszczanie cery
47,99 zł
120,00 zł
Oferta zakończona!
Wieloetapowe oczyszczanie skóry twarzy z wybranym zabiegiem na twarz od 59,99 zł w Salonie Kosmetycznym Mona Lisa

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz