Home Kategorie Życie UWAGA! Nadciąga potężna śnieżyca. Spadnie nawet 12 cm śniegu.
15.78K

UWAGA! Nadciąga potężna śnieżyca. Spadnie nawet 12 cm śniegu.

UWAGA! Nadciąga potężna śnieżyca. Spadnie nawet 12 cm śniegu.

Do Polski napływa ciepłe i wilgotne powietrze. W najbliższych dniach panować będą dodatnie temperatury. Chłodniej zrobi się 11 grudnia. Nocami temperatura spadnie nawet do minus 7 stopni. Nad Polskę nadciąga silna śnieżyca.

Pogoda w tym tygodniu nie przyniesie gwałtownych zmian, ale nie zabraknie zimowych epizodów. Według prognoz IMGW poniedziałek, wtorek i środa będą pochmurne z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem. Na północy Polski mogą pojawić się marznące opady.

6 grudnia spadnie śnieg, ale tylko w górach. W Tatrach będzie nawet 10 cm pokrywy śnieżnej. Na pozostałym obszarze kraju deszcz i deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie od 1 stopnia na Suwalszczyźnie i Pomorzu do 5 stopni na południu. W czwartek i piątek trochę się rozchmurzy i będzie mniej opadów, szczególnie na zachodzie kraju.

10 grudnia nad Polskę nadciągnie strefa opadów: na zachodzie i południu głównie śniegu, na wschodzie deszczu i deszczu ze śniegiem. Na termometrach będzie od 0 stopni na południowym-zachodzie do 4 stopni nad morzem oraz 7 stopni na południowym-zachodzie.

W niedzielę czeka nas atak zimy. Jak widzimy na mapach pogodowych aplikacji Ventusky, dla zachodniej, centralnej i północnej części Polski prognozowane są intensywne śnieżyce. Miejscami może spaść nawet 12 centymetrów śniegu.

Dodatkowo w Wielkopolsce, na Kujawach, Mazowszu oraz Warmii i Mazurach spodziewane są opady marznącego deszczu. Zrobi się dużo chłodniej, a w nocy mroźno, do minus 7 stopni Celsjusza. W dzień temperatura od minus 2 stopni do 1 stopnia.

Źródło: IMGW

Zrób to ze swoim kaloryferem! Zaoszczędzisz na ogrzewaniu w prosty sposób.

Dieta OXY: celebryci ją uwielbiają
Dieta OXY: celebryci ją uwielbiają
47,00 zł
69,00 zł
Oferta zakończona!
Dieta OXY: dieta odchudzająca ceniona przez celebrytów od 47 zł (do -40%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz