Home Kategorie Ludzie Skandal na urodzinach Radia Maryja. Rydzyk przeszedł samego siebie.

Skandal na urodzinach Radia Maryja. Rydzyk przeszedł samego siebie.

Skandal na urodzinach Radia Maryja. Rydzyk przeszedł samego siebie.

Tadeusz Rydzyk podczas urodzin Radia Maryja bronił bp Stanisława Napierałę, który ukrywał przypadki molestowania seksualnego dzieci. „Tak powstają święci” – stwierdził Rydzyk.

3 grudnia w Toruniu odbyły się 31. urodziny Radia Maryja. W wydarzeniu brali udział duchowni oraz politycy Zjednoczonej Prawicy, w tym Zbigniew Ziobro.

Tadeusz Rydzyk w trakcie przemówienia mówił o Stanisławie Napierale, biskupie kaliskim w latach 1992-2011. Duchowny miał tuszować przypadki wykorzystywania seksualnego dzieci. Był przełożonym ks. Arkadiusza Hajdasza, którego ofiary wypowiedziały się w głośnym filmie „Zabawa w chowanego”.

Napierała wiedział o wszystkich przestępstwach księdza, ale nie powiadomił prokuratury. Nie zgłosił też niczego do Watykanu. Zamiast tego Hajdasz był przenoszony z parafii do parafii. Z duchowieństwa został usunięty dopiero po emisji filmu. W 2021 roku Watykan ukarała Napierałę i zakazał mu obecności na publicznych wydarzeniach. Oprócz tego polecił mu też wpłatę dowolnej kwoty na fundację.

Rydzyk już na początku stwierdził, że transmisję „na pewno ogląda Stanisław Napierała”, ale ma zakaz. Dodał, że jest to kara za „niedopatrzenia”, których ksiądz dokonał nieumyślnie.

– „Tak powstają święci. To jest pchanie na ołtarze. Dla mnie to są współcześni męczennicy. Pewnie mnie potępią niektórzy, ale co mi tam powie TVN czy „Gazeta Wyborcza”, to nie będę słuchał” – dodał dyrektor Radia Maryja.

To nie jest pierwszy raz, kiedy Tadeusz Rydzyk stanął w obronie księży oskarżonych o pedofilię. Dwa lata temu, również na urodzinach swojej rozgłośni radiowej stwierdził, że „każdy ma pokusy”.

– „Będą za to odpowiedzialni: za to kamienowanie słowami. A teraz zwłaszcza te filmy, te filmidła. Jeszcze nazywają to niektórzy: ‘dokument’. To jest manipulacja, bo to nie jest żaden dokument. To jest oszczerstwo, dopóki mi nie udowodnią” (…) To, że ksiądz zgrzeszył… no zgrzeszył. A kto nie ma pokus? Niech się pokaże. Jedna jest tylko: Maryja” – mówił.

Przerażająca przepowiednia Nostradamusa na 2023 rok. Zginą niewinni ludzie.

Park trampolin: godzinne wejście
Park trampolin: godzinne wejście
32,00 zł
64,00 zł
Oferta zakończona!
Godzina zabawy na trampolinach dla 2 osób od 40 zł w JumpWorld – Parku Trampolin (do -50%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz