Home Kategorie News PILNE! Udaremniono zamach stanu w Niemczech. Ogromna akcja służb.
6.31K

PILNE! Udaremniono zamach stanu w Niemczech. Ogromna akcja służb.

PILNE! Udaremniono zamach stanu w Niemczech. Ogromna akcja służb.

Niemiecka policja aresztowała 25 osób podejrzanych o udział w spisku mającym doprowadzić do zamachu stanu. Ustalono, że członkowie grup skrajnej prawicy i byli oraz aktywni wojskowi planowali szturm na Reichstag i przejęcie władzy.

Policja przeprowadziła akcję z udziałem 3 tys. funkcjonariuszy wymierzoną w grupę spiskowców planujących zamach stanu w Niemczech. W 130 nalotach przeprowadzonych w 11 landach aresztowano w sumie 25 osób. Po jednej osobie ujęto w Austrii i we Włoszech. 22 osoby to członkowie organizacji terrorystycznej, 3 pozostałe to zwolennicy organizacji. Oprócz tego jest jeszcze 27 innych podejrzanych.

Ważną rolę w spisku miał odgrywać 71-letni książę Heinrich XIII. Wśród spiskowców są członkowie ekstremistycznego ruchu Reichsbürger (Obywatele Rzeszy), który od dawna znajduje się na celowniku służb. Członkowie grupy nie uznają państwa niemieckiego w obecnym kształcie.

Szacuje się, że do grupy należało około 50 osób, które spiskowały w celu obalenia republiki i zastąpienia jej nowym państwem wzorowanym na Niemczech z 1871 r., czyli Drugiej Rzeszy.

– „Nie mamy jeszcze nazwy dla tej grupy” – powiedziała rzeczniczka prokuratury federalnej z Karlsruhe, cytowana przez BBC. Zatrzymani mieli zostać przesłuchani jeszcze tego samego dnia.

Minister sprawiedliwości Marco Buschmann napisał na Twitterze, że w Niemczech ma miejsce duża operacja antyterrorystyczna. Dodał, że niemieckie służby podejrzewają “zaplanowany zbrojny atak na organy konstytucyjne”.

Prokuratura poinformowała, że grupa planowała brutalny zamach stanu od listopada 2021, a członkowie organizowali od tego czasu regularne spotkania. Opracowano już plany rządzenia krajem z departamentami zajmującymi się zdrowiem, sprawiedliwością oraz sprawami zagranicznymi. Członkowie uznali, że mogą realizować swoje cele wyłącznie „środkami wojskowymi i przemocą wobec przedstawicieli państwa”, dopuszczając się zabójstw.

W planowany zamach zamieszany miał być również gang United Patriots. Śledczy wpadli na jego trop w kwietniu 2021 roku. Członkowie gangu byli częścią ruchu Reichsbürger i mieli planować uprowadzenie ministra zdrowia Karla Lauterbacha, a także rozpętać w kraju wojnę domową, by zniszczyć niemiecką demokrację.

Trop prowadzi też do prawicowej partii AfD. Jej członek i były deputowany Bundestagu miał być ministrem sprawiedliwości po zamachu i przejęciu władzy przez grupę.

Niemiecka prokuratura federalna uważa, że w spisek zamieszani byli aktywni i emerytowani żołnierze, również z elitarnych jednostek specjalnych. Mieli oni wyeliminować “organy demokratyczne na szczeblu lokalnym”.

Źródło: PAP

Więzienie za seks pozamałżeński. Kontrowersyjne prawo weszło w życie.

Masaż kręgosłupa lub relaksacyjny
Masaż kręgosłupa lub relaksacyjny
55,99 zł
120,00 zł
Oferta zakończona!
Masaż kręgosłupa z fizykoterapią i konsultacją lub relaksacyjny od 59,99 zł w BeFiMed w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz