Home Kategorie Poruszające 5-latka kolejną ofiarą groźnej bakterii. „Mamo, czuję, jakbym umierała”.

5-latka kolejną ofiarą groźnej bakterii. „Mamo, czuję, jakbym umierała”.

5-latka kolejną ofiarą groźnej bakterii. „Mamo, czuję, jakbym umierała”.

Nie żyje kolejne dziecko zakażone paciorkowcem grupy A w Wielkiej Brytanii. 5-letnia Stella-Lily McCorkindale nie przeżyła po kolejnej wizycie w szpitalu. Wcześniej lekarze dwukrotnie odsyłali ją do domu.

5-letnia Stella-Lily z Irlandii Północnej jest kolejną ofiarą niezwykle groźnej bakterii – paciorkowca grupy A, która w ostatnich tygodniach zabija dzieci w Wielkiej Brytanii.

Dramat rozpoczął się 26 listopada. Ojciec 5-latki, Robert McCorkindale, przekazał mediom, że w ciągu 3 dni trzykrotnie zabierał córkę do szpitala w Belfaście.

– „Powinni ją przetestować na obecność paciorkowca typu A już w poniedziałek 28 listopada” – żalił się na łamach „The Sun” ojciec zmarłej 5-latki.

– „Włożyli drewniany patyczek na jej język i powiedzieli, że to (zakażenie, przyp.) wirusowe, więc po prostu musi się nawodnić” – relacjonował.

Ojciec twierdzi, że lekarze zbagatelizowali stan dziecka, odsyłając jego córkę do domu po kolejnych wizytach w szpitalu. Zalecali podawanie dziecku glukozy, aby się nie odwodniło.

30 listopada stan 5-latki pogorszył się. Jak informuje „Daily Mail”, dziewczynka miała powiedzieć do swojej mamy, że „czuje się, jakby umierała”. Rodzice po raz kolejny zawieźli ją do szpitala. Niestety, już więcej nie zobaczyli córki żywej.

W trakcie ostatnie wizyty w szpitalu medycy przejęli się pogarszającym się stanem dziewczynki. Lekarze bali się, że 5-latka ma sepsę, ale badania krwi potwierdziło zakażenie paciorkowcem typu A.

– „O trzeciej nad ranem w czwartek (1 grudnia) jej ciało odmówiło posłuszeństwa, ale (lekarze) przywrócili ją z powrotem” – mówił pan Robert dla „Daily Mail”.

Dziewczynka była w stanie śpiączki farmakologicznej, ale ostatecznie nie udało się jej uratować. Zmarła 5 grudnia. Stella-Lily to 9 ofiara bakterii, która zabija małe dzieci w Wielkiej Brytanii.

Źródło: Daily Mail

UWAGA! W kraju skończyła się ropa i benzyna. Ludzie panikują.

Lot widokowy szybowcem
Lot widokowy szybowcem
149,99 zł
Oferta zakończona!
Lot widokowy szybowcem za wyciągarką za 149,99 zł z Aeroklubem Rybnickiego Okręgu Węglowego w Rybniku

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz