Home Kategorie Poruszające Myślał, że to tylko „męska grypa”. Mężczyzna stracił nogi, ręce i połowę twarzy.

Myślał, że to tylko „męska grypa”. Mężczyzna stracił nogi, ręce i połowę twarzy.

Myślał, że to tylko „męska grypa”. Mężczyzna stracił nogi, ręce i połowę twarzy.

Pewien mężczyzna nagle zaczął się źle czuć. Pomyślał, że to normalne w listopadzie i przechodzi jedną z sezonowych chorób. Jednak po kilkunastu dniach leżał już w szpitalu pod respiratorem. Stracił wszystkie kończyny i część twarzy.

The Mirror opisuje historię mężczyzny, u którego rozwinęła się nagła infekcja paciorkowcem. W listopadzie 2013 roku Alex Lewis źle się poczuł. Cierpiał przez 10 dni, ale sądził, że jest to tzw. męska grypa. Nagle jego stan zaczął się szybko pogarszać. Pewnego dnia obudził się z potężnym bólem, a jego skóra zrobiła się purpurowa. Mężczyzna trafił do szpitala, gdzie podłączono go pod respirator. Okazało się, że w jego organizmie rozwinęło się silne zakażenie paciorkowcem grupy A. Lekarze dawali mu 3% szans na przeżycie.

Infekcja paciorkowcem z grupy A, która u większości ludzi objawia się bólem gardła i podwyższoną temperaturą. U Alexa doprowadziła do zespołu wstrząsu toksycznego i posocznicy. W ciągu następnych miesięcy musiał przejść wiele operacji, podczas których stracił wszystkie kończyny. Oprócz tego musiał poddać się rekonstrukcji twarzy, gdyż infekcja rozprzestrzeniła się na twarz i usta.

Alex ostrzega innych przed bagatelizowaniem objawów i apeluje, aby zgłaszać się do lekarza, nawet gdy objawy są pozornie niegroźne.

– „Lepiej być bezpiecznym niż żałować. Mam szczęście, że tu jestem. Nie bój się naciskać (na diagnozę przyp. red.)” – przekonuje w wywiadzie 42-latek.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Alex Lewis (@alexlewistrust)

W Wielkiej Brytanii notuje się coraz więcej zgonów dzieci zakażonych paciorkowcem z grupy A. Brytyjskie władze potwierdzają, że w wyniku ostrej infekcji do tej pory zmarło 9 dzieci. Zakażenie paciorkowcem A może prowadzić do rozwoju inwazyjnej formy paciorkowca.

Choroba ta rozwija się głównie u osób z osłabioną odpornością i po przebytych infekcjach wirusowych. Na atak paciorkowców narażone są również osoby z problemami skórnymi, otwartymi ranami, owrzodzeniami.

Inwazyjna forma paciorkowca powoduje szybkie pogarszanie się ogólnego stanu zdrowia, może prowadzić do wstrząsu i sepsy. Zaczyna się zazwyczaj od silnego bólu gardła, wysokiej gorączki z dreszczami, bólami mięśni, towarzyszą temu wypieki na twarzy i drobnoplamista wysypka.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Alex Lewis (@alexlewistrust)

Lekarze byli przekonani, że w brzuchu dziecka jest guz. To, co zobaczyli w środku, przeraziło ich.

Samochodowe pakiety spa
Samochodowe pakiety spa
49,99 zł
100,00 zł
Oferta zakończona!
Profesjonalne i kompleksowe mycie oraz pielęgnacja auta w pakietach od 49,99 zł w Auto-Flash w Bydgoszczy (do -50%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz