Home Kategorie Porady Pod żadnym pozorem nie śpij naprzeciwko drzwi! Sprawdź dlaczego to takie ważne.
6.71K

Pod żadnym pozorem nie śpij naprzeciwko drzwi! Sprawdź dlaczego to takie ważne.

Pod żadnym pozorem nie śpij naprzeciwko drzwi! Sprawdź dlaczego to takie ważne.

Wielu z Was pewnie kiedyś słyszało, że nie powinno spać się naprzeciwko drzwi. Mało kto się w to zagłębia, ale jest pewien ważny powód, dla którego powinniśmy unikać spania w takim miejscu.

Słowiańskie wierzenia mówią, że nie należy spać ze stopami w stronę drzwi. Jest to ułożenie związane ze śmiercią. W ten sposób bowiem wynosi się z domu ciało zmarłego.

Wiele osób wierzy, że drzwi są „energetycznym portalem” łączącym świat żywych i martwych. Do połączenia tych dwóch miejsc dochodzi nocą. Osoby śpiące naprzeciw drzwi, wstają o poranku wyczerpani i często doświadczają koszmarów.

Jeśli nie powinno się ustawiać łóżka naprzeciwko drzwi, gdzie ma się ono znaleźć? Łóżko powinno znajdować się w odpowiednim ułożeniu nie tylko względem drzwi, ale też innych przedmiotów. Dodatkowo nie powinno stać naprzeciwko lustra.

Lustro jest kolejnym źródłem silnej energii, które może sprzyjać nocnym koszmarom. Słowianie przestrzegali też, aby nie spać z głową w stronę okna. Wierzono, że może przez nie zajrzeć zła siła. Ciekawe jest to, że taka pozycja nie jest polecana też w innych kręgach kulturowych.

Zasady Feng shui zalecają ustawiać w sypialni jak najbardziej łagodne kształty sprzyjające przepływowi energii. Według nich do łóżka powinniśmy mieć swobodny dostęp z dwóch stron.

Myślał, że to tylko „męska grypa”. Mężczyzna stracił nogi, ręce i połowę twarzy.

Depilacja laserowa: 3 zabiegi
Depilacja laserowa: 3 zabiegi
159,99 zł
600,00 zł
Oferta zakończona!
Depilacja laserowa: 3 zabiegi na wybrane partie ciała od 149,99 zł w Salonie Endorfina w Toruniu

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
4
Wow
Wow
4
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz