Home Kategorie Ludzie Dramat Celine Dion. Zdiagnozowano u niej nieuleczalną chorobę.

Dramat Celine Dion. Zdiagnozowano u niej nieuleczalną chorobę.

Dramat Celine Dion. Zdiagnozowano u niej nieuleczalną chorobę.

Celine Dion jakiś czas temu zszokowała swoich fanów. Piosenkarka przyznała, że wykryto u niej nieuleczalną chorobę neurologiczną. To wyjątkowo rzadkie zaburzenie objawiające się postępującym sztywnieniem mięśni.

54-letnia artystka za pośrednictwem Instagrama przekazała, że cierpi na Zespół sztywnego człowieka (ang. stiff man syndrome). Choroba ta występuje bardzo rzadko. U Dion problemy zdrowotne poskutkowały koniecznością odwołania trasy koncertowej.

Zespół sztywnego człowieka to rzadkie zaburzenie neurologiczne. Objawia się postępującym sztywnieniem mięśni. U osób dotkniętych tą chorobą obserwuje się powtarzalne epizody skurczów mięśniowych.

Chorzy mogą cierpieć bardziej lub mniej. Objawy są zmienne i zależą od trybu życia. Na ich intensywność wpływają m.in. silne emocje czy nagłe dźwięki.

Nie ma lekarstwa na tę chorobę. Można jedynie pracować nad tym, aby spowolnić jej postępy. W najgorszych przypadkach zespół sztywnego człowieka uniemożliwia chodzenie czy mówienie. Celine Dion powiedziała, że robi wszystko, co może, aby zminimalizować objawy.

– „Od dłuższego czasu zmagam się z problemami zdrowotnymi. Opowiedzenie o wszystkim, z czym się zmagałam, jest dla mnie bardzo trudne… Z żalem informuję Was, że nie będę w stanie kontynuować mojej trasy koncertowej po Europie” – pisała na Instagramie Celine Dion.

Źródło: Daily Mail

Poruszające szczegóły śmierci Jana Nowickiego. „Konał na rękach żony”.

Kawiorowy rytuał spa
Kawiorowy rytuał spa
89,99 zł
Oferta zakończona!
Kawiorowy rytuał spa (89,99 zł) z zabiegiem na dłonie (109,99 zł) i więcej w Body Secret & SPA w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz