Home Kategorie Ludzie Rosjanie polują na Lecha Wałęsę. Wyznaczyli 5 milionów za jego głowę.

Rosjanie polują na Lecha Wałęsę. Wyznaczyli 5 milionów za jego głowę.

Rosjanie polują na Lecha Wałęsę. Wyznaczyli 5 milionów za jego głowę.

Rosjanie są wściekli na Lecha Wałęsę. Publicznie padła deklaracja, aby wyznaczyć za jego głowę 5 milionów dolarów nagrody. Lech Wałęsa zdaje sobie sprawę z zagrożenia, ale nie boi się i nadal ma zamiar nawoływać do zrobienia porządku z Rosją.

Czym Lech Wałęsa wkurzył Rosjan? Wystarczył jeden wywiad dla francuskiej gazety i słowa o tym, że Rosja wchłonęła wchłonęła wiele niepodległych narodów. Wtedy rozpętało się piekło.

Słowami byłego prezydenta zajęto się w rosyjskiej telewizji. Jeden z zaproszonych ekspertów wprost zaapelował, że należy zamieścić ogłoszenie o treści:

– „Poszukiwany. Pięć milionów dolarów albo euro za jego głowę! Dla dowolnego Europejczyka, który go przyprowadzi.”

Lech Wałęsa pamięta tę groźbę, jednak nie zamierza dać się zastraszyć. Ma też plan, jak rozmontować rosyjskie imperium.

– „Pomóżmy Rosji zmienić system. A jeśli nie, to Rosja ma ponad 60 różnych narodów i obudźmy te narody, bo one były zniszczone wcześniej przez Rosję. Ja o tym głośno krzyczę. Jeżdżę po świecie i krzyczę” – mówi „Faktowi” Lech Wałęsa.

Wałęsa od słów przeszedł do czynów i w ciągu ostatnich kilku miesięcy odwiedził USA, Meksyk, Niemcy i Norwegię. Niemal wszędzie starał się przekonywać, że Rosja to największe zagrożenie dla światowego pokoju. Jak mówią jego współpracownicy, były prezydent nie boi się gróźb ze strony Rosjan.

– „Po co dali za moją głowę 5 milionów dolarów nagrody? Właśnie za to, że o tym mówię. Oficjalnie, publicznie Rosjanie wyznaczyli nagrodę. Polska powinna teraz głośno mówić o tym, o czym ja mówię” – apeluje Wałęsa.

Kiedy już Wałęsa przeszedł nad rosyjskimi groźbami do porządku dziennego, specjaliści zalecają ostrożność. Co prawda do tej pory europejscy politycy nie padali ofiarą rosyjskich służb, ale eksperci sądzą, że Wałęsa na wschodzie jest szczególnie nielubiany.

– „Wałęsa uchodzi za człowieka szczególnie znienawidzonego w Rosji, dlatego że on przyczynił się do rozpadu Związku Sowieckiego i te resentymenty i atawizmy z nich teraz wychodzą. Skoro Putin powiedział, że rozpad był największą katastrofą polityczną i odbudowuje imperium, to tacy ludzie jak Wałęsa, symbolizujący upadek, są oczywiście obiektem propagandy” – ocenia w rozmowie z „Faktem” Robert Cheda, były analityk Agencji Wywiadu.

Nagrodę za głowę Wałęsy ekspert uznaje za rosyjską propagandę skierowaną w głównej mierze na rynek zewnętrzny. Ma to pokazywać, że Rosja nie jest bezsilna, a takie wypowiedzi, jak te Wałęsy spotkają się z reakcją. Przypomina jednocześnie, że w samej Rosji tradycja politycznych zabójstw jest bogata.

– „Żeby podlizać się Kremlowi, to oligarchowie czasem posuwają się do takich deklaracji, ale to bardziej w stosunku do polityków WNP. Grozi się w ten sposób politykom ukraińskim, białoruskim, czy azjatyckim. I to się zdarzało. Nikt jednak nie będzie mordował Wałęsy. Wałęsa może spać spokojnie, ale nie znaczy to, że polskie władze powinny to lekceważyć. Bo takich gróźb się nie lekceważy” – mówi Robert Cheda.

Lech Wałęsa nie poddaje się i pomimo gróźb podtrzymuje swoje apele, aby świat zachodni zmienił podejście do Rosji. Mówi, że teraz jest najlepsza okazja, aby doprowadzić do zmian.

– „Takiej szansy długo, długo nie będziemy mieć, kiedy Putin popełnił straszliwy błąd, czyli zmobilizował prawie cały świat przeciwko sobie. Mamy szansę uporządkować Rosję i jak tego nie wykorzystamy, nie wybaczą nam pokolenia” – mówi „Faktowi” Wałęsa.

Źródło: Fakt

Kamil Glik jest wściekły. „Najwyższe skur****ństwo z możliwych”.

Depilacja laserowa: pakiety
Depilacja laserowa: pakiety
119,00 zł
299,00 zł
Oferta zakończona!
Wybrany pakiet depilacji laserowej dla kobiet lub mężczyzn od 119 zł w Depilacja.pl

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz