Home Kategorie News PILNE! Rząd złamał się pod wpływem obywateli. Nie będzie szkoleń wojskowych dla cywili!
4.00K

PILNE! Rząd złamał się pod wpływem obywateli. Nie będzie szkoleń wojskowych dla cywili!

PILNE! Rząd złamał się pod wpływem obywateli. Nie będzie szkoleń wojskowych dla cywili!

Decyzje o skierowaniu na 33-dniowe szkolenie wojskowe, wręczane osobom bez żadnego dotychczasowego doświadczenia wojskowego mają być „korygowane”. Taka informacja trafiła do mediów.

O rekrutacji i przymusowych szkoleniach cywili zrobiło się głośno jakiś czas temu. Zwłaszcza kiedy WCR w Sieradzu rozesłała w swoim rejonie wezwania na obowiązkowe spotkania, w trakcie których adresaci takich pism dowiadywali się, czy mają uczestniczyć w ponadmiesięcznym szkoleniu wojskowym co trafiało między innymi do ludzi prowadzących intratne biznesy.

W czwartek głos zabrał płk Mirosław Bryś, szef Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji (CWCR). Stwierdził on że cywile którzy nigdy wcześniej nie odbyli szkolenia wojskowego mają możliwość wyboru terminu ćwiczenia i jednostki, gdzie te ćwiczenia zostaną przeprowadzone (niby od kiedy?), a nawet czasu ich trwania (np. jeden weekend).

– „Nie żyjemy w feudalizmie: armia nie opiera się na prostych robotnikach rolnych, nie myślmy też, że w XXI wieku potrzebuje kogoś o umyśle dobrego wojaka Szwejka. Współczesna armia potrzebuje właśnie logistyków czy informatyków. Ale bardzo bym liczył na to, że WCR-y, nie poprzestaną na zmianie nazwy z WKU i poprawiają swoje zdolności komunikacyjne. Takie nagłe wezwania na obowiązkowe rozmowy mogą odstraszyć od armii specjalistów, na których jej zależy” – stwierdził gen. Roman Polko.

Atak nożownika w Żabce. Nie żyje 35-letnia kobieta. Trwa obława, w akcji policyjny śmigłowiec.

Źródło: onet.pl

Masaż relaksacyjny, klasyczny lub gorącymi kamieniami
Masaż relaksacyjny, klasyczny lub gorącymi kamieniami
99,99 zł
179,00 zł
Oferta zakończona!
Masaż relaksacyjny, klasyczny lub gorącymi kamieniami w Studiu Figura Jagody Wiśniewskiej – Bydgoszcz (do -56%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz