Home Kategorie Życie Szok! Autostradą A4 z Katowic do Krakowa za darmo? Tak stwierdził minister.

Szok! Autostradą A4 z Katowic do Krakowa za darmo? Tak stwierdził minister.

Szok! Autostradą A4 z Katowic do Krakowa za darmo? Tak stwierdził minister.

-„W 2027 r. kończy się koncesja na odcinek autostrady A4 między Katowicami a Krakowem; chcielibyśmy, by ten odcinek był bezpłatny dla kierowców” – stwierdził minister infrastruktury, Adamczyk.

Minister infrastruktury, który był w czwartek gościem Polsat News, na pytanie, czy rząd chce wprowadzić dodatkowe opłaty na istniejących autostradach stwierdził, że takich planów nie ma. Na szczęście dla nas.

– „Na tych istniejących autostradach nie ma takich planów. Przypomnę, że opłatami zajmuje się Minister Finansów. Często zwolnienie z opłat umożliwia przeniesienie dużej części ruchu na odcinek autostrady z dróg równoległych” – stwierdził Adamczyk.

Dodał, że ma nadzieję, iż opłaty zostaną zniesione na odcinku autostrady A4 miedzy Katowicami a Krakowem.  Kiedy miało by to mieć miejsce? Kiedy skończy się koncesja na użytkowanie autostrady która kończy się w 2027 roku.

– „Jestem przekonany (…), że autostrada ta stanie się na powrót autostradą zarządzaną przez GDDKiA i chcielibyśmy bardzo, aby ten odcinek między Katowicami a Krakowem, był odcinkiem autostrady bezpłatnej” – dodał Adamczyk.

– „Szef resortu infrastruktury dodał, że planowana jest rozbudowa tej trasy o dodatkowy pas ruchu w każdą stronę. To by pozwoliło skumulować ruch, zebrać go z dróg równoległych, gdzie są olbrzymie problemy komunikacyjne” – stwierdził Adamczyk.

Wałęsa zatrzymany przez służby! Zamkną go w szpitalu psychiatrycznym.

Źródło: RMF24.pl

Okulary korekcyjne: Cotton Club i inne
Okulary korekcyjne: Cotton Club i inne
29,99 zł
210,00 zł
Oferta zakończona!
29,99 zł za groupon zniżkowy wart 210 zł na okulary korekcyjne z antyrefleksem i więcej w Okularium - 3 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz