Home Kategorie Poruszające Tragedia w górach. Spod śniegu wydobyto ciała. „Koleżanka zgłosiła, że kontakt się urwał”.

Tragedia w górach. Spod śniegu wydobyto ciała. „Koleżanka zgłosiła, że kontakt się urwał”.

Słowaccy ratownicy wydobyli spod śniegu ciała dwóch turystów. Ofiary to mężczyźni w wieku 36 i 41 lat, którzy zostali porwani przez lawinę. Horska Zachranna Służba poinformowała, że turyści wyszli na szlak, mimo ostrzeżeń.

Do tragedii doszło w sobotę wieczorem. Ratownicy dostali zgłoszenie o zaginionych mężczyznach od koleżanki jednego z turystów.

36- i 41-latek planowali wybrać się na Czerwoną Ławkę lub wejść na Mały Lodowy Szczyt. Kobieta, która poinformowała ratowników, zrobiła to, bo mężczyźni nie pojawili się w umówionym miejscu i brak było z nimi kontaktu.

Ratownicy natychmiast przystąpili do akcji. Najpierw ustalili, że mężczyźni ostatni raz widziani byli w Schronisku Téryego, położonym w słowackiej części Tatr Wysokich, na granicy Doliny Małej Zimnej Wody i Doliny Pięciu Stawów Spiskich. Turyści wyruszyli stamtąd, mimo ostrzeżeń pracowników.

Później w tym rejonie zeszła duża lawina. Ekipy ratunkowe wyruszyły na przeszukiwanie lawiniska. Pies tropiący wskazał miejsce, w którym odkopano mężczyzn.

Horska Zachranna Służba podała, że turyści nie przeżyli.

– “Ze względu na znacznie pogarszające się warunki pogodowe – obfite opady śniegu, silny wiatr, zwiększające się ryzyko kolejnych lawin, a także niekorzystną prognozę pogody na kolejny dzień, ratownicy po udokumentowaniu wypadku i podjęciu niezbędnych działań wrócili do bazy w nocy. Ciała turystów zostaną przetransportowane na dół, gdy tylko pozwolą na to warunki pogodowe i sytuacja lawinowa” – poinformowali słowaccy ratownicy górscy.

Źródło: PAP

Nie żyje 25-latka pobita przez partnera do nieprzytomności. Zostawił ją i uciekł.

Masaż relaksacyjny lub pakiet spa
Masaż relaksacyjny lub pakiet spa
71,99 zł
200,00 zł
Oferta zakończona!
Masaż relaksacyjny (89,99 zł) lub pakiet spa (od 149,99 zł) w instytucie Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz