Home Kategorie News „Nie żyje co najmniej 200 osób”. Ogromny atak rakietowy na rosyjską bazę wojskową.
3.65K

„Nie żyje co najmniej 200 osób”. Ogromny atak rakietowy na rosyjską bazę wojskową.

„Nie żyje co najmniej 200 osób”. Ogromny atak rakietowy na rosyjską bazę wojskową.

W sobotę wieczorem ukraińska armia ostrzelała rosyjskie bazy w okupowanym Melitopolu. W serii wybuchów śmierć poniosło co najmniej 200 żołnierzy rosyjskich.

Atak rakietowy przeprowadzono w sobotę wieczorem. Portal Euromaidan Press poinformował o 10 silnych eksplozjach w Melitopolu.

Członek władz okupacyjnych w obwodzie zaporoskim Władimir Rogow przekazał, że w sobotę ok. 21:00 doszło do ostrzału artyleryjskiego z wykorzystaniem pocisków HIMARS. Dwie rakiety miały zostać zestrzelone, a cztery uderzyły w cel.

Burmistrz miasta Iwan Fedorow opublikował na Telegramie film i zdjęcia płonącej bazy. Według Fedorowa zginęło co najmniej 200 rosyjskich żołnierzy. Przekazał również, że w Melitopolu spłonęła cerkiew, którą okupanci zajęli kilka miesięcy temu.

Przekazano, że pogotowie jeździło do różnych części miasta. Z relacji burmistrza wynika, że w szpitalach w Melitopolu zabrakło miejsc, bo karetki wyjeżdżały z miasta i kierowały się na Krym.

Według nieoficjalnych doniesień w ataku na bazę w Melitopolu miał zginąć Murad Saidow, który jest bliskim współpracownikiem przywódcy Czeczenii Ramzana Kadyrowa.

Źródło: PAP

57-latek zaczął strzelać do swoich sąsiadów. Nie żyją trzy kobiety.

Okulary korekcyjne: Cotton Club i inne
Okulary korekcyjne: Cotton Club i inne
29,99 zł
210,00 zł
Oferta zakończona!
29,99 zł za groupon zniżkowy wart 210 zł na okulary korekcyjne z antyrefleksem i więcej w Okularium - 3 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz