Home Kategorie News PILNE! Piłkarz mistrzostw świata został skazany na śmierć. Rząd chce przeprowadzić jego egzekucje.

PILNE! Piłkarz mistrzostw świata został skazany na śmierć. Rząd chce przeprowadzić jego egzekucje.

PILNE! Piłkarz mistrzostw świata został skazany na śmierć. Rząd chce przeprowadzić jego egzekucje.

Były irański piłkarz Amir Nasr-Azadani został skazany na śmierć za udział w antyrządowych protestach. Ma odpowiedzieć za zdradę własnego kraju i boga. Jego koledzy bronią 26-latka.

– „Były irański piłkarz Amir Nasr-Azadani został jednym z dziewięciu oskarżonych w sprawie śmierci trzech funkcjonariuszy, którzy zdaniem irańskich władz zginęli śmiercią męczeńską podczas antyrządowych zamieszek 25 listopada. Sąd w Isfahanie skazał go na karę śmierci” – przekazało BBC Persia.

Protesty w Iranie wybuchły po tym, jak policja obyczajowa zatrzymała i zakatowała młodą dziewczynę Mahsę Amini za jej niewłaściwy ubiór. Protesty w kraju trwają do teraz. Irańczycy walczą z rządem po brutalnym pobiciu tej biednej dziewczyny.

W antyrządowych zamieszkach brali udział także piłkarze. Jednym z nich był Amir Nasr-Azadani. 26-latek w przeszłości występował w klubach najwyższej klasy rozgrywkowej w Iranie. Sąd uznał go winnym działania w zorganizowanej grupie, której celem jest osłabienie Islamskiej Republiki Iranu i skazał go na śmierć.

Za swoim kolegą wstawili się już niektórzy irańscy sportowcy i piłkarze, w tym Ali Karimi i Mehdi Mahdavikia. Wymagają oni od rządu, żeby nie przeprowadzał egzekucji. W ogóle cała ta sytuacja jest chora.

Tragedia na Dolnym Śląsku. Matka i babcia zakopały nowo narodzone dziecko w dziurze z fekaliami. Chłopiec jeszcze żył…

Źródło: sport.pl

Catering dla nawet 15 osób
Catering dla nawet 15 osób
129,99 zł
258,00 zł
Oferta zakończona!
Catering dla 6 osób za 129,99 zł i więcej opcji z firmą gastronomiczną PAŁACOWA DOLINA Monika Piasecka w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz