Home Kategorie News UWAGA! Weszło w życie nowe prawo. Osoby urodzone po 2009 roku nigdy nie będą mogły kupić papierosów.

UWAGA! Weszło w życie nowe prawo. Osoby urodzone po 2009 roku nigdy nie będą mogły kupić papierosów.

UWAGA! Weszło w życie nowe prawo. Osoby urodzone po 2009 roku nigdy nie będą mogły kupić papierosów.

​Nowa Zelandia przyjęła prawo, zgodnie z którym osoby urodzone po 2009 roku nie będą mogły nigdy kupić papierosów. Nawet jak będą dorosłe. Nowa Zelandia chce zlikwidować palenie.

Parlament Nowej Zelandii głosami 76 do 43 przyjął we wtorek 13 grudnia ustawę, zgodnie z którą osoby urodzone po 1 stycznia 2009 roku nie będą mogły już nigdy więcej kupić papierosów w tym kraju. W ten sposób stopniowo będzie ograniczona liczba palaczy.

W nowo przyjętym prawie zmniejszono też liczbę punktów sprzedaży, które mogą handlować tytoniem z dotychczasowych 6 tys. do ledwie 600. Będą to jedynie wyznaczone sklepy z tytoniem.

– „Nie ma dobrego powodu, aby pozwolić na sprzedawanie produktu, który zabija połowę ludzi, którzy go stosują. Zakończymy to, przyjmując tę ustawę” – stwierdził wiceminister zdrowia dr Ayesha Verrall w parlamencie.

– „Tysiące ludzi będą żyć dłużej, będą prowadzić zdrowsze życie, a system opieki zdrowotnej zyska pięć miliardów dolarów, ponieważ nie będzie musiał leczyć chorób spowodowanych paleniem, takich jak różne rodzaje raka, ataki serca, zawały, amputacje” – stwierdziła. Liczba osób, które palą papierosy spadła z 9,4% w zeszłym roku do 8%.

PILNE! Ostrzegamy Polaków. Intensywne opady śniegu i możliwe braki prądu. Jeżeli możecie, zostańcie w domu.

Źródło: TVN24.pl

Pół roku nauki 2 języków obcych
Pół roku nauki 2 języków obcych
34,99 zł
Oferta zakończona!
Kurs Online: 6 miesięcy nauki dwóch języków obcych za 34,99 zł w eSpeaks.com

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz