Home Kategorie Ludzie Nie żyje założyciel telewizji TVN!

Nie żyje założyciel telewizji TVN!

Nie żyje założyciel telewizji TVN!

​ – „Proszę państwa, mam dla państwa smutną wiadomość. Zmarł Mariusz Walter – wybitny dziennikarz, reżyser, twórca, twórca stacji TVN. Mariusz odszedł dzisiaj” – przekazała Monika Olejnik.

Były prezes TVN, współzałożyciel i współwłaściciel grupy ITI, miał 85 lat. To dzięki niemu w Polsce pojawiła się znana i (przez niektórych kochana przez innych znienawidzona) telewizja TVN.

W 1984 roku Mariusz Walter założył wraz z biznesmenem Janem Wejchertem holding ITI (International Trading and Investment). W tamtej chwili firma otrzymała od władz PRL koncesje na sprowadzenie sprzętu elektronicznego z zagranicy oraz dystrybucje filmów na kasetach VHS w Polsce.

W 1997 roku Mariusz Walter stał się szefem nowej telewizji TVN, która miała stać się konkurencją dla TVP. Pierwszy program informacyjny „Fakty” nadano 13 października 1997 roku, a w 2001 roku przekazał  kierownictwo swojemu synowi, Piotrowi.

Przez wiele lat zasiadał on również we władzach klubu Legii Warszawa, który był w posiadaniu właśnie ITI.  Trzeba przyznać, że wpływ Mariusza Waltera na Polską kulturę i telewizje jest nie do zaprzeczenia. Zrobił naprawdę wiele.

PILNE! USA pokazała swoją siłę Rosjanom i całemu światu. Wszyscy są przerażeni. Testy okazały się sukcesem.

Źródło: TVN24.pl

Kurs online: Konsultant ślubny z MEN
Kurs online: Konsultant ślubny z MEN
69,00 zł
249,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: konsultant ślubny – organizator wesel i przyjęć ślubnych z zaświadcz. MEN za 69 zł w P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz