Home Kategorie Życie Cyklon Colleen nadciąga do Polski. Nawet 24 stopnie mrozu, a to nie wszystko.
4.31K

Cyklon Colleen nadciąga do Polski. Nawet 24 stopnie mrozu, a to nie wszystko.

Cyklon Colleen nadciąga do Polski. Nawet 24 stopnie mrozu, a to nie wszystko.

Po intensywnych opadach śniegu w kraju zrobiło się mroźno. Takiego spadku temperatury w tym sezonie jeszcze nie widzieliśmy. Termometry miejscami pokazały -24 stopnie. Synoptycy ostrzegają przed kolejną falą siarczystych mrozów.

IMGW wydał w środę rano ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym mrozem w centralnej, wschodniej i południowej Polsce. Według prognoz synoptyków temperatura minimalna w części województw miejscami może wynieść nawet –19 st. Celsjusza.

21 stopni na minusie odnotowała w nocy stacja IMGW w Poroninie koło Zakopanego. Jeszcze mniej, bo -24 stopnie było w Lublinie i Zamościu. Minus 23 stopnie z kolei zanotowano na lotnisku w Warszawie.

O godz. 6 w środę w Zamościu zanotowano z kolei -17,1 st. C. Tylko o trzy stopnie cieplej było na południu Polski. Tam termometry pokazywały ok. -14 stopni.

Na polskim biegunie zimna, czyli na Suwalszczyźnie, nie było tak źle. Słupki rtęci spadły zaledwie 7 st. poniżej zera. Najcieplej było nad morzem. Na Helu -2,3 st. C, na Pomorzu środkowym w okolicach minus 4, a na zachodnim poniżej -5 st. C.

– „W środę pogodę w Polsce w pierwszej części dnia kształtował będzie jeszcze wyż Julian z centrum nad Ukrainą, a następnie cyklon Colleen” – informuje portal fanipogody.pl.

– „Zalega w dalszym ciągu zimna masa pochodzenia arktycznego morskiego. Najbliższa noc znów przyniesie dwucyfrowy mróz. Tym razem głównie w północnej i północno-wschodniej części kraju” – czytamy.

Kolejne noce nie będą aż tak mroźne. Synoptycy przewidują dwucyfrowe wartości na minusie tylko w północnej i północno-zachodniej części kraju. Temperatura ma miejscami spaść nawet do -19.

To jednak nie koniec zimna. Jeszcze przed świętami, około 18 grudnia, czeka nas kolejny atak siarczystego mrozu.

– „W tym okresie znowu miejscami temperatura może spaść poniżej -20 st. C. Zasięg prognozowanego mrozu i temperatur w poszczególnych regionach jest obecnie wstępny, ale trend pogodowy wydaje się pewny” – podaje dobrapogoda24.pl.

Kurs online: pierwszej pomocy z MEN
Kurs online: pierwszej pomocy z MEN
9,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online pierwszej pomocy i ratownictwa medycznego za 9 zł w Akademii Dietetycznie Poprawni

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz