Home Kategorie Ludzie Nie żyje ks. Antoni Kieniewicz. Miał czworo dzieci i ośmioro wnucząt.

Nie żyje ks. Antoni Kieniewicz. Miał czworo dzieci i ośmioro wnucząt.

Nie żyje ks. Antoni Kieniewicz. Miał czworo dzieci i ośmioro wnucząt.

W wieku 81 lat zmarł ks. Antoni Kieniewicz, rezydent w parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła – przekazała Archidiecezja Warszawska. Do seminarium wstąpił po śmierci żony, z którą wychował czworo dzieci.

Antoni Kieniewicz urodził się 16 czerwca 1941 roku. Niemal przez całe życie był kartografem w Państwowym Przedsiębiorstwie Wydawnictw Kartograficznych. Z żoną Marzeną wychował czworo dzieci – córkę i trzech synów. Doczekał się też ośmiorga wnuków.

– „Pod koniec lat 70. wraz z żoną wstąpili na drogę neokatechumenalną przy parafii Matki Bożej Królowej Polski na Marymoncie. Po czterech latach formacji we wspólnocie zaczęli posługiwać jako katechiści w Bydgoszczy” – przekazano w komunikacie archidiecezji. Po śmierci żony Antoni Kieniewicz wstąpił do Archidiecezjalnego Seminarium Misyjnego „Redemptoris Mater”.

Ks. Kieniewicz przyjął święcenia kapłańskie z rąk kard. Kazimierza Nycza w 2010 roku, w wieku 69 lat. W czasie mszy prymicyjnej w parafii Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych wraz z nim przy ołtarzu stanął jego syn Piotr, który też zdecydował się na kapłaństwo i obchodził wtedy jego 17. rocznicę.

– „Jako wikariusz i rezydent ks. Antoni Kieniewicz posługiwał w parafiach warszawskich: św. Aleksandra i NMP Matki Kościoła oraz podwarszawskiej w Jeziornie Fabrycznej. W latach 2013-2015 pracował jako katechista na Drodze Neokatechumenalnej. Ostatnio był rezydentem w parafii NMP Matki Kościoła w Warszawie” – przypomniała w komunikacie Archidiecezja Warszawska.

W 2021 roku metropolita warszawski uhonorował go przywilejem noszenia rokiety i mantoletu w kolorze czarnym. Ks. Antoni Kieniewicz przeżył w kapłaństwie 12 lat.

Jak przekazała we wtorek Archidiecezja Warszawska, pogrzeb ks. Kieniewicza odbędzie się 17 grudnia o godzinie 12:00 w kościele parafialnym NMP Matki Kościoła w Warszawie, po czym nastąpi doprowadzenie ciała do grobu rodzinnego na Starych Powązkach.

Źródło: PAP

Pierwszy taki poród w Polsce i prawdziwy cud. Kobieta po przeszczepie płuc urodziła dziecko.

eKurs: Doradca zawodowy z MEN
eKurs: Doradca zawodowy z MEN
75,00 zł
199,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: Doradca zawodowy z zaświadczeniem MEN za 75 zł w P&M Management Group (zamiast 199 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz