Home Kategorie News PILNE! Ogromna awaria! Woda zalewa drogi i wlewa się na posesje.
4.38K

PILNE! Ogromna awaria! Woda zalewa drogi i wlewa się na posesje.

PILNE! Ogromna awaria! Woda zalewa drogi i wlewa się na posesje.

Poważna awaria wodociągu w Goczałkowicach-Zdroju na Śląsku. Z powodu przecieku zalane zostały liczne posesje. Sytuację opanowuje kilkanaście zastępów straży pożarnej.

Do awarii rurociągu przesyłowego Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów doszło w środę po południu. Wypływająca z rurociągu woda zalewa posesje. Strażacy starają się w miarę możliwości zabezpieczać nieruchomości.

Jak poinformował PAP młodszy brygadier Mateusz Caputa z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie, do awarii rurociągu przesyłowego w Goczałkowicach-Zdroju doszło w godzinach popołudniowych.

– „Woda obecnie w znacznej ilości wypływa, zalewając nieruchomości, lokale usługowe, lokale mieszkalne w części sołectwa. Sytuacja jest poważna. Staramy się w miarę możliwości zabezpieczać te nieruchomości, które się da, workami z piaskiem, rękawami przeciwpowodziowymi, działaniami pompowymi” – zrelacjonował strażak.

– „Natomiast jest to ogrom wody, która płynęła rurą o średnicy prawie dwóch metrów; ta woda cały czas wypływa, zalewa ten teren. Dopóki ta woda cała nie spłynie, to zdarzenie cały czas się powiększa obszarowo” – zobrazował Caputa.

Potwierdził, że chodzi o rurociąg Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów, które dostarcza wodę hurtowo lokalnym przedsiębiorstwom wodociągowym w województwie.

Dotąd w akcję zaangażowano co najmniej 20 zastępów straży pożarnej; na miejsce jednak jadą kolejne zastępy m.in. z zestawami pompowymi i zaporami przeciwpowodziowymi.

– „Warunki nie sprzyjają, jest bardzo niska temperatura, pada śnieg, strażacy są przemoknięci. Robimy, co możemy, ale sytuacja jest bardzo poważna” – podkreślił Caputa.

Źródło: PAP

Farmaceuta ostrzega! Nie bierz tego w trakcie przeziębienia!

eKurs: Opiekun osób starszych
eKurs: Opiekun osób starszych
49,00 zł
209,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: Opiekun osób starszych z zaświadczeniem MEN za 49 zł z Online Edukacja (zamiast 209 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz