Home Kategorie Jedzenie Ma 88 lat, a czuje się na 20! Sekret jej zdrowia tkwi w… diecie.

Ma 88 lat, a czuje się na 20! Sekret jej zdrowia tkwi w… diecie.

Mimo iż mijają kolejne lata, ona nic sobie z tego nie robi. Sophia Loren jest w wyśmienitej diecie, a to w dużej mierze dzięki diecie.

Sophia Loren swego czasu uznawana była za jedną z najpiękniejszych kobiet na świecie. Aktorka ma już 88 lat. Nie zatrzymuje się jednak i, jak sama mówi, czuje się na zaledwie 20 lat i nadal jest aktywna zawodowo.

Aktorka wielokrotnie była pytana przez dziennikarzy, czemu zawdzięcza swoje zdrowie i sprawność. Zawsze odpowiadała, że to zasługa wina i makaronu. Nie chodzi jednak o samo wino i makaron, a raczej o pełnowartościową dietę śródziemnomorską. Zawiera ona wiele witamin, mikroelementów i nienasyconych kwasów tłuszczowych, które mogą wydłużyć naszą młodość. To tradycyjna i przemyślana dieta śródziemnomorska mogą być jedną z przyczyn długiego życia i sprawności intelektualnej niemal 90-letniej Loren.

W tradycyjnej diecie śródziemnomorskiej makarony są ważnym elementem. To główne źródło węglowodanów i odrobiny białka. Może ona zawierać też czerwone wino. Mimo iż sam alkohol zdrowiu nie służy, to zawarte w nim flawonoidy już tak. Obniżają one ciśnienie krwi, a nawet zawartość cukru we krwi. Radzą sobie też z wolnymi rodnikami, dzięki czemu chronią m.in. przed nowotworami.

Oprócz tego świeże owoce, warzywa i orzechy, które znajdziemy w takiej diecie, zawierają mikroelementy, witaminy i błonnik. Dwa pierwsze są ważne dla całego organizmu, a ten ostatni szczególnie wspomaga właściwe trawienie i zachowanie zdrowia układu pokarmowego.

Również obecność w diecie ryb, owoców morza i oliwy z oliwek jest tu istotna. Zawierają one wiele nienasyconych kwasów tłuszczowych obniżających zły cholesterol, a także koniecznych do właściwego funkcjonowania układu nerwowego (kwasy DHA i EPO) oraz kwasy omega.

Źródło: WP

UWAGA! Ma działanie rakotwórcze. GIS umieścił go na „zakazanej liście”.

EMS: od 2 do 5 treningów w Hush Studio EMS
EMS: od 2 do 5 treningów w Hush Studio EMS
143,20 zł
300,00 zł
Oferta zakończona!
EMS: od 2 do 5 treningów w Hush Studio EMS (do -55%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz