Home Kategorie News PILNE! Upadł rząd kraju. Prezydent nakazał przygotowanie wyborów.
3.36K

PILNE! Upadł rząd kraju. Prezydent nakazał przygotowanie wyborów.

PILNE! Upadł rząd kraju. Prezydent nakazał przygotowanie wyborów.

Prezydent Słowacji Zuzana Czaputowa nakazała 16 grudnia przygotowanie przedterminowych wyborów po upadku rządu premiera Eduarda Hegera. Szefowa państwa chce, by wybory odbyły się w pierwszym kwartale 2023 roku.

Prezydent Słowacji rozwiązała rząd Eduarda Hegera, który 15 grudnia przegrał głosowanie nad wnioskiem o wotum nieufności dla jego gabinetu. Czaputowa zwróciła się do niego i do słowackiej klasy politycznej o podjęcie kroków w celu przygotowania przedterminowych wyborów.

Pani prezydent zdecydowała też, że Heger pozostanie na czele tymczasowego rządu o ograniczonych prerogatywach do czasu nowych wyborów. Heger powiedział podczas transmitowanego przez telewizje briefingu, że jego priorytetem będzie teraz przyjęcie prowizorium budżetowego.

– „Poświęcimy temu całą naszą uwagę w najbliższych dniach, aby ludzie mogli mieć spokojne święta i przetrwać kryzys energetyczny z całą przygotowaną pomocą (finansową), począwszy od 1 stycznia 2023 roku” – oznajmił premier.

Wniosek o wotum nieufności wniosła liberalna partia Wolność i Solidarność, której politycy odeszli z rządu we wrześniu. Po przejściu partii do opozycji gabinet Hegera stracił większość parlamentarną.

Prezydent mianowała Hegera premierem 1 kwietnia 2021 roku. Igor Matovicz, który był poprzednikiem Hegera, rządził 376 dni i zrezygnował ze stanowiska po ostrym kryzysie w koalicji liczącej cztery ugrupowania, z których dwa domagały się zmiany na stanowisku szefa rządu.

Farmaceuta ostrzega! Nie bierz tego w trakcie przeziębienia!

Depilacja E-Light, fotoodmładzanie
Depilacja E-Light, fotoodmładzanie
99,99 zł
297,00 zł
Oferta zakończona!
Zabiegi depilacji laserowej E-Light (IPL + RF) na wybraną partię i więcej od 99,99 zł w NanoMed Spa Studio

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz