Home Kategorie Życie Polacy zaczęli kraść. Nie mają wyboru, to bieda pcha ich do łamania prawa.

Polacy zaczęli kraść. Nie mają wyboru, to bieda pcha ich do łamania prawa.

Polacy zaczęli kraść. Nie mają wyboru, to bieda pcha ich do łamania prawa.

Jak wynika z danych Komendy Głównej Policji, od stycznia do października 2022 stwierdzono 26 030 kradzieży. Jest to aż o 30% więcej kradzieży niż w zeszłym roku.

– „Jedną z głównych przyczyn jest wciąż rosnąca inflacja i szybkie ubożenie Polaków. Można też dodać, że ludzie zaczęli kraść rzeczy, które do tej pory nie ginęły masowo ze sklepów. Co ewidentnie pokazuje, że społeczeństwo poważnie odczuwa skutki wysokiej inflacji. Ze sklepów ogólnie giną dwie kategorie towarów. Pierwsza to kategoria towarów szybko zbywalnych i za tym głownie stoją osoby, które robią to z pewnego przymusu. Druga kategoria, to towary luksusowe – np. perfumy, drogie alkohole, drobna elektronika itd. I za tymi kradzieżami głównie stoją zorganizowane grupy przestępcze” – tłumaczy Maciej Tygielski, dyrektor zarządzający w Grupie SkipWish.

Według niego Polacy teraz kradną z przymusu.

– „Jeżeli miałbym się pokusić o jakąś prognozę, to uważam, że tych drobnych kradzieży będzie najwięcej przybywać, właśnie z powodu rosnących cen” – stwierdził.

Tygielski jest zdania, że na wzrost kradzieży w sklepach wpłynie nowelizacja kodeksu karnego, która zwiększa próg przestępstwa kradzieży z obecnych 500 zł do 800 zł. Ośmiela ona złodziei do jeszcze większych kradzieży.

– „W ostatnim roku sytuacja mocno się na rynku zmieniła. Kiedyś konsumenci kradli raczej droższe produkty, kalkulując co im się bardziej opłaci, ale teraz to się odwróciło. Kradną właściwie wszystko jak leci, począwszy od zwykłych bułek, serów, art. mięsnych przez słodycze, drobną chemię gospodarczą, kosmetyki, a skończywszy na elektronice” – stwierdził Tygielski.

Nie żyje muzyk do którego utworów bawiła się cała Europa.

Źródło: salon24.pl

Kurs online: Rejestrator medyczny
Kurs online: Rejestrator medyczny
59,99 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: Rejestrator medyczny z zaświadczeniem MEN za 59,99 zł z firmą Online Edukacja

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz