Home Wideo Ogromna zmiana pogody przed świętami. „To będzie naprawdę duże uderzenie”.

Ogromna zmiana pogody przed świętami. „To będzie naprawdę duże uderzenie”.

Ogromna zmiana pogody przed świętami. „To będzie naprawdę duże uderzenie”.

Zdaje się, że przed Bożym Narodzeniem czeka nas spore ocieplenie, a pogoda przypominać będzie bardziej jesienną niż zimową. W Wigilię możemy zobaczyć na termometrach nawet 11 stopni.

W najbliższych dniach prawdopodobnie nie będziemy już świadkami siarczystych mrozów. Synoptycy mówią, że na mapach widać zwiastuny zmiany pogody i nadchodzące ocieplenie.

Znad Atlantyku w naszą stronę nadchodzi „wąż chmur”. To niż, który sprowadzi do nas w najbliższych dniach ciepłe powietrze. Meteorolodzy zauważają też, że wyż utrzymujący się nad Polską ustąpi i będzie przesuwać się na wschód.

W niektórych województwach ocieplenie poczujemy już 20 grudnia. Temperatura wzrośnie tam do 7 stopni. To jednak dopiero początek, bo ocieplenie będzie intensyfikować się w kolejnych dniach.

– „Wygląda to naprawdę szokująco, jak weźmiemy pod uwagę to, co teraz dzieje się z temperaturą. Szokująco dlatego, że w Wigilię model meteorologiczny widzi 10, a może nawet 11 stopni ciepła na południu naszego kraju. W centrum 8-9 stopni, tak będzie na przykład na Mazowszu, a na Suwalszczyźnie czy Podlasiu temperatura będzie najniższa – tutaj są 3-4 stopnie. Wiąże się to właśnie z tą zmianą cyrkulacji i z tym napływem bardzo ciepłego powietrza ze strony południowo-zachodniej do Polski” – powiedział w programie „Wstajesz i weekend” prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski.

– „Wygląda na to, z tych dzisiejszych obliczeń, że będzie bardzo duże uderzenie ciepła, właśnie tuż przed Świętami i w Wigilię. Będzie temperatura do około 10 stopni, więc można sobie wyobrazić, że to wszystko co leży, ten śnieg 30-40 centymetrów w niektórych regionach, będzie bardzo szybko topnieć. To będzie okropna pogoda, mówiąc krótko, bo będzie też padać deszcz. Więc będzie mokro, będzie klapa i do tego będą opady deszczu, i 10 stopni” – podsumował.

O zbliżającej się odwilży pisze też portal fanipogody.pl.

– „Dopóki niż znajdował się na południowy zachód od Polski, spływało do nas chłodne powietrze z północy. Podczas gdy niż znajdzie się już na południowy wschód od kraju, po jego zachodniej stronie do Polski napływa ciepłe powietrze z południa. Odsuwanie się i słabnięcie wyżu ma jeszcze jeden skutek. Otwiera się droga dla cyrkulacji strefowej w nasz region. To również będzie miało olbrzymi wpływ na odwilż jaka przed nami” – czytamy.

– „Jeszcze gorzej sytuacja wygląda na okres Świat Bożego Narodzenia. Wyże umocnią się na południu Europy otwierając autostradę dla napędzonych niżów atlantyckich, które wraz z ciepłymi masami powietrza raz po raz sunęły będą do Polski z zachodu” – czytamy.

Źródło: PAP

Awantura na wigilii TVP. „Ludzie dali sobie po twarzach”.

Lipoliza iniekcyjna
Lipoliza iniekcyjna
98,40 zł
250,00 zł
Oferta zakończona!
Lipoliza iniekcyjna w firmie Kosmetologia estetyczna i Akademia Mesobelle

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz