Home Kategorie Życie Kolejny pogodowy szok przed nami. Nadciąga totalna zmiana.
18.88K

Kolejny pogodowy szok przed nami. Nadciąga totalna zmiana.

Kolejny pogodowy szok przed nami. Nadciąga totalna zmiana.

Prognozy pogody na zbliżające się święta mówią jasno – powinniśmy zapomnieć o zimowej, śnieżnej aurze. W najbliższych dniach należy spodziewać się dalszych ociepleń i odwilży. Będzie też deszczowo.

Po kilku dniach intensywnych opadów śniegu i mrozów, do Polski nadeszło ocieplenie. Utrzyma się ono na pewno w okresie świątecznym. Synoptycy są przekonani, że do Bożego Narodzenia temperatury będą rosnąć, a śnieg praktycznie zniknie.

W piątek 23 grudnia w całym kraju temperatury będą dodatnie, nawet do 12 stopni. Modele GFS pokazują, że najcieplej będzie na Dolnym Śląsku, w woj. lubuskim i zachodniopomorskim. Na południu i w centrum prognozuje się 10 stopni. Na północy i północnym-wschodzie od 7 do 9 stopni, a na południowym-wschodzie 5 stopni.

24 grudnia ciepły front przesunie się na południe. Tego dnia na Suwalszczyźnie będzie -1 stopień, w centrum 3 do 5 stopni, a aż do 8 na Dolnym Śląsku i w Małopolsce. Wigilia ma być jednak deszczowa, szczególnie w pasie od Szczecina po Chełm.

Pierwszego dnia świąt będzie podobnie – ciepło i deszczowo. Lekki przymrozek spodziewany jest tylko we wschodniej części Podlasia i na Podhalu. Na północy od 4 do 5 stopni, a na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie nawet 10 stopni.

W nocy z 25 na 26 grudnia mróz pojawi się w regionach podgórskich. W Tatrach może być nawet -10 stopni. Już w ciągu dnia w niemal całej Polsce temperatura będzie na plusie: od 1 do 2 stopni na zachodzie i w centrum po 3 stopnie na Pomorzu i Śląsku. W woj. mazowieckim, wielkopolskim, łódzkim i świętokrzyskim może mocniej popadać.

Mróz i opady śniegu wrócą do Polski po świętach. Synoptyk IMGW Grzegorz Walijewski przekonuje w rozmowie z Interią, że bardzo zimno zrobi się w okolicach 28 grudnia.

– „Mamy dwa modele, które pokazują to samo, temperatury spadną nawet do minus 15 stopni Celsjusza. Możliwe są też opady śniegu w środę i czwartek przed Nowym Rokiem. W okolicach sylwestra rozwinie się układ wysokiego ciśnienia, będzie już bezśnieżnie, ale cały czas mroźnie. Noc sylwestrowa w wielu miejscach poniżej minus 10, a w Zakopanem nawet minus 20. Modele wyraźnie wskazują ochłodzenie po Bożym Narodzeniu” – zapowiada Walijewski.

Podobnego zdania jest także portal FaniPogody.pl.

– „Tak jak modele numeryczne są zgodne odnośnie prognoz temperatury w Święta Bożego Narodzenia, tak nie w pełni pewna jest sytuacja z temperaturami w Polsce do końca roku (ale już po Świętach). Modele ECMWF oraz GEMS zgodnie twierdzą, że mróz wróci do Polski w okolicach 27-28 grudnia” – czytamy.

Źródło: Interia

Jarosław Kaczyński trafił do szpitala. Rzecznik PiS potwierdza doniesienia.

Day spa w 3 opcjach do wyboru
Day spa w 3 opcjach do wyboru
111,99 zł
180,00 zł
Oferta zakończona!
Dzień Kobiet: Pakiet relaksacyjny za 139,99 zł i więcej opcji w strefie Spa & Wellness w Hotelu Wisła 3* Premium

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz