Home Kategorie Zdrowie W Polsce właśnie trwa epidemia wyrównawcza. Nikt nie spodziewał się tak dużej liczby zachorowań na tą chorobę.

W Polsce właśnie trwa epidemia wyrównawcza. Nikt nie spodziewał się tak dużej liczby zachorowań na tą chorobę.

W Polsce właśnie trwa epidemia wyrównawcza. Nikt nie spodziewał się tak dużej liczby zachorowań na tą chorobę.

– „Mamy epidemię wyrównawczą” – mówi o fali zakażeń grypą, RSV i wirusami przeziębienia dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych.

– „Mieliśmy mało patogenów, które teraz mają dużo przestrzeni, żeby się namnażać” – wytłumaczył dla Polsat News dr Michał Sutkowski. Wygląda, że wraca do nas grypa i to ze zdwojoną siłą.

– „Mamy blisko 270 tys. zachorowań na grypę na tydzień, z których połowa to dzieci” – przekazał w środę Adam Niedzielski na Twitterze.

– „Zleciłem Ministerstwu Zdrowia prowadzenie stałego monitoringu obłożenia pediatrii. Lokalne oddziały NFZ mają reagować na sygnały o wzroście zajętości łóżek” – dodał.

– „Mamy wyraźny wzrost zachorowań na grypę, jeśli chodzi o dzieciaki. Dwa lata wcześniej ten udział w strukturze był poniżej 40 proc., dzisiaj zbliża się do 50 proc. To oczywiście ma również przełożenie na sytuację w szpitalach. Od początku września do 7 grudnia do szpitali z powodu grypy trafiło blisko 4,2 tys. osób. W strukturze hospitalizacji dominują dzieci, które stanowią blisko 60 proc.” – tłumaczył Niedzielski.

Kolejny pogodowy szok przed nami. Nadciąga totalna zmiana.

Źródło: Polsatnews.pl

Kurs online: Rejestrator medyczny
Kurs online: Rejestrator medyczny
59,99 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: Rejestrator medyczny z zaświadczeniem MEN za 59,99 zł z firmą Online Edukacja

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz