Home Kategorie News UWAGA! Polska dotarła do punktu zwrotnego. Jest tragicznie i wielu z nas skończy na dnie.

UWAGA! Polska dotarła do punktu zwrotnego. Jest tragicznie i wielu z nas skończy na dnie.

UWAGA! Polska dotarła do punktu zwrotnego. Jest tragicznie i wielu z nas skończy na dnie.

Od stycznia z każdym kolejnym miesiącem spadała liczba bezrobotnych. Ma jednak nastąpić przełamanie. Liczba bezrobotnych zacznie rosnąć. Niestety dla nas.

Ekonomiści oceniają, że strukturalny problem niedoboru pracowników ograniczy skalę zwolnień związanych np. z dużym wzrostem płacy minimalnej. Wygląda na to, że sytuacja będzie się pogarszać z miesiąca na miesiąc.

W tym tygodniu dynamika wzrostu produkcji przemysłowej spadła do najniższego poziomu od lutego 2021 r. Inflacja, szalejące ceny, spadek sprzedaży detalicznej, zamrożenie gospodarcze, to wszystko kończy się źle dla biznesu.

– „Mamy historycznie niskie bezrobocie. Liczba zarejestrowanych bezrobotnych na podstawie najnowszych danych to 800 tys.” – mówiła jeszcze niedawno minister pracy Marlena Maląg.

Niestety w listopadzie pozytywny trend w bezrobociu się zatrzymał, a zwrot w statystykach, choć nie będzie w kolejnych miesiącach bardzo duży na co wpływać będzie oczywiście, spowolnienie gospodarcze.

Prognozuje, że w grudniu bezrobocie podskoczy przynajmniej do 5,2 proc., a skłania się nawet do 5,3 proc. Efekty sezonowe będą musiały w końcu dać o sobie znać. Innymi słowy, wielu Polaków niestety straci pracę.

Żałoba w domu Zenka Martyniuka. „Tydzień płakaliśmy”.

Źródło: businessinsider.pl

Makijaż permanentny
Makijaż permanentny
11,99 zł
100,00 zł
Oferta zakończona!
14,99 zł za groupon zniżkowy wart 100 zł na makijaż permanentny oczu i więcej w Eliksir Piękna

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz