Home Kategorie Poruszające Pijany kierowca wjechał w dzieci na przejściu dla pieszych. Nie wszystkich udało się uratować.

Pijany kierowca wjechał w dzieci na przejściu dla pieszych. Nie wszystkich udało się uratować.

Pijany kierowca wjechał w dzieci na przejściu dla pieszych. Nie wszystkich udało się uratować.

Zmarło jedno z sześciorga dzieci, które zostały potrącone przez pijanego kierowcę. Wypadek miał miejsce w rumuńskim mieście Petroszany po gali kończącej sezon piłkarski młodych zawodników.

Do tragedii doszło w środę wieczorem. W Petroszanach grupa 6 dzieci w wieku 11-14 lat wracała z gali podsumowującej sezon piłkarski. Na przejściu dla pieszych wjechał w nich 19-letni kierowca.

Mężczyzna był pod wpływem alkoholu i nie miał prawa jazdy.

-„Troje dzieci zostało przetransportowanych przez pogotowie ratunkowe hrabstwa Hunedoara do szpitala Petroșani, a jedno przez załogę pogotowia ratunkowego. 11-letni chłopiec musiał być resuscytowany na miejscu. Kolejne dziecko zostało przetransportowane przez rodzinę do szpitala” – poinformował pracownik lokalnego inspektoratu ds. sytuacji nadzwyczajnych.

W czwartek rano przekazano, że 11-latek, który odniósł najpoważniejsze obrażenia, zmarł w szpitalu. Potwierdzono też, że były to dzieci z miejscowej szkółki piłkarskiej. W momencie wypadku wszyscy znajdowali się na przejściu dla pieszych. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia.

Niedługo później sprawca został zatrzymany przez policję.

– „Badania alkomatem wykazało stężenie 0,81 mg/l czystego alkoholu w wydychanym powietrzu (ok. 1,7 promila – przyp.). Kierowca został przewieziony do jednostki medycznej w Petroșani w celu pobrania próbek biologicznych niezbędnych do ustalenia poziomu alkoholu we krwi” – poinformował pracownik lokalnego inspektoratu ds. sytuacji nadzwyczajnych.

Źródło: PAP

Dramatyczna akcja ratunkowa. „Twarz 4-latki zrobiła się sina”.

eKurs: Opiekun osób starszych
eKurs: Opiekun osób starszych
49,00 zł
209,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: Opiekun osób starszych z zaświadczeniem MEN za 49 zł z Online Edukacja (zamiast 209 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz