Home Kategorie News Pierwsza ofiara grypy w tym sezonie. Ogromny wzrost zakażeń.

Pierwsza ofiara grypy w tym sezonie. Ogromny wzrost zakażeń.

Pierwsza ofiara grypy w tym sezonie. Ogromny wzrost zakażeń.

Niemal 300 tys. Przypadków grypy odnotowano w okresie przedświątecznym pomiędzy 16 a 22 grudnia. Ponad 1600 osób jest hospitalizowana. Jedna nie żyje.

Grypa szaleje w Polsce. Najnowsze dane przekazał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

– „W ostatnim tygodniu raportowania – między 16 a 22 grudnia – zachorowało lub miało podejrzenie zakażenia wirusem grypy 297 tysięcy osób” – poinformował.

Prawie połowa chorych to dzieci w wieku do 14 lat.

Wiceszef resortu zdrowia przekazał, że w szpitalach przez zakażenie wirusem grypy przebywa ponad 1600 osób. Najczęściej są to chorzy na oddziałach wewnętrznych, ale też na oddziałach kardiologicznych – ze względu na powikłania.

– „Jedna osoba niestety także zmarła z powodu infekcji grypowej, to była osoba powyżej 65. roku życia” – ogłosił Kraska.

W Polsce dominuje wariant grypy A.

– „To jest ponad 60 proc. wszystkich przypadków. Zapadalność na grypę na 100 tys. mieszkańców to 111 osób” – dodał wiceminister.

– „Wydaje się, że jeszcze nie jesteśmy w szczycie zachorowań na grypę. Od września zachorowały ponad 2 miliony Polaków. Mamy dostępne szczepionki, ale niestety nie korzystamy z tego. Niecałe 700 tys. Polaków zaszczepiło się przeciw grypie – dokładanie 695 tysięcy” – powiedział.

Kraska potwierdził też, że od 1 stycznia lekarze rodzinni będą dysponowali bezpłatnymi testami, które pokażą, czy pacjent choruje na COVID-19, grypę, czy na wirus RSV. W związku z wieloma zachorowaniami na grypę wiceminister zapowiedział też, że skierowania na szczepienia będą wystawiane automatycznie na Internetowym Koncie Pacjenta.

Źródło: PAP

Pijany kierowca wjechał w dzieci na przejściu dla pieszych. Nie wszystkich udało się uratować.

Wydruk zdjęć w wybranym formacie
Wydruk zdjęć w wybranym formacie
15,84 zł
33,80 zł
Oferta zakończona!
Wydruk zdjęć w wybranym formacie od 7 zł w AB Foto – wiele lokalizacji (do -46%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz