Home Kategorie Poruszające Dziesiątki ofiar uderzenia burzy śnieżnej. „Miasto wygląda jak strefa wojny”.

Dziesiątki ofiar uderzenia burzy śnieżnej. „Miasto wygląda jak strefa wojny”.

Dziesiątki ofiar uderzenia burzy śnieżnej. „Miasto wygląda jak strefa wojny”.

Burza śnieżna trwająca od kilku dni na dużym obszarze USA pochłonęła już co najmniej 50 ofiar śmiertelnych – przekazała w poniedziałek BBC.

Najbardziej ucierpiało miasto Buffalo w stanie Nowy Jork. W poniedziałek odnotowano tam 25 zgonów wywołanych przez pogodę. Ofiary śmiertelne wywołane ekstremalnymi warunkami pogodowymi odnotowano też w stanach: Vermont, Ohio, Missouri, Wisconsin, Kansas i Kolorado. Władze obawiają się, że ofiar będzie jeszcze więcej.

Na południu Florydy temperatury spadły tak bardzo, że legwany zamarzały i spadały z drzew. Rekordowo niskie temperatury zarejestrowano w Montanie – nawet minus 45 stopni Celsjusza.

– „To jest wojna z matką naturą, która od czwartku uderza w nas ze wszystkich sił” – powiedziała gubernator stanu Nowy Jork Kathy Hochul. Dodała, że miasto Buffalo wygląda jak strefa wojny.

W trakcie weekendu ok. 250 tys. domostw doświadczyło przerw w dostawie prądu. Władze radzą mieszkańcom, aby unikali podróży, jeśli nie jest to niezbędne.

Burze śnieżne rozciągały się od Kanady aż po Rio Grande na południu. Śnieżyce pojawiły się też w prowincjach Ontario i Quebec w Kanadzie. Prognozy mówią, że ustąpią w ciągu najbliższych dni.

Nocna tragedia w szpitalu. Nie żyje pacjent.

Fotoobraz na płótnie z Twojego zdjęcia
Fotoobraz na płótnie z Twojego zdjęcia
29,00 zł
125,00 zł
Oferta zakończona!
Od 29 zł: fotoobraz z wybranym zdjęciem na płótnie bawełnianym lub poliestrowym z Duonet

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz