Home Kategorie Ludzie Donald Tusk objęty ochroną SOP. „Zagrożenie zamachem jest realne i konkretne jak nigdy”.

Donald Tusk objęty ochroną SOP. „Zagrożenie zamachem jest realne i konkretne jak nigdy”.

Donald Tusk objęty ochroną SOP. „Zagrożenie zamachem jest realne i konkretne jak nigdy”.

Donald Tusk został objęty ochroną SOP. Lider PO tłumaczy, że każdego tygodnia dostaje groźby i zapowiedzi zamachu. „W grudniu policja poinformowała mnie, że zagrożenie jest realne i konkretne jak nigdy przedtem”.

Rzecznik partii Jan Grabiec potwierdził w rozmowie z PAP, że Donald Tusk otrzymał ochronę Służby Ochrony Państwa. Wyjaśnił, że Platforma Obywatelska przekazywała wcześniej służbom informacje dotyczące gróźb, które otrzymywał Tusk.

– „W ostatnim czasie pojawiło się też zawiadomienie ze strony samej policji, dotyczące konkretnego zagrożenia związanego z osobą premiera Donalda Tuska. Myślę, że to zaważyło na decyzji SOP” – podkreślił Jan Grabiec.

Jak dodał, wszyscy mają w pamięci zabójstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza w styczniu 2019 roku, więc jego zdaniem służby dziś reagują inaczej w sytuacjach, gdy pojawiają się takie konkretne zagrożenia.

Informację tę potwierdził w środę we wpisie na Twitterze sam Donald Tusk.

– „Każdego tygodnia w listach i mediach społecznościowych znajduję groźby pod adresem moich bliskich i wyroki śmierci oraz zapowiedzi zamachu na mnie. W grudniu policja poinformowała mnie, że zagrożenie zamachem jest realne i konkretne jak nigdy przedtem. Stąd wniosek o ochronę” – napisał.

Według nieoficjalnych informacji „Rzeczpospolitej” decyzję w sprawie objęcia ochroną rządową przewodniczącego PO, a więc osoby niewymienionej w ustawie, wydał przed świętami minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński.

Jarosław Kaczyński nadal przebywa w szpitalu. „Ciężej zniósł operację”.

Makijaż permanentny
Makijaż permanentny
11,99 zł
100,00 zł
Oferta zakończona!
14,99 zł za groupon zniżkowy wart 100 zł na makijaż permanentny oczu i więcej w Eliksir Piękna

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz