Home Wideo Sensacyjna zmiana pogody na Sylwestra i Nowy Rok. Potwierdzają ją wszystkie modele.

Sensacyjna zmiana pogody na Sylwestra i Nowy Rok. Potwierdzają ją wszystkie modele.

Sensacyjna zmiana pogody na Sylwestra i Nowy Rok. Potwierdzają ją wszystkie modele.

W Sylwestra i Nowy Rok pogoda szykuje dla nas coś specjalnego. Ci, którzy spodziewali się, że powitają 2023 rok w białej, zimowej aurze, będą rozczarowani.

Polska jest obecnie w strefie frontów atmosferycznych znad środkowego Atlantyku. To przez nie w kraju zrobiło się cieplej i zaczął padać deszcz. Sytuacja nie zmieni się w najbliższych dniach. Jak informuje WP, bardzo ciepłe masy powietrza będą napływać do nas również w Sylwestra i Nowy Rok.

Przymrozki spodziewane są jedynie lokalnie w godzinach porannych, szczególnie w woj. małopolskim i świętokrzyskim. W ciągu dnia temperatura jednak wzrośnie.

Eksperci IMGW sądzą, że temperatura maksymalna 31 grudnia wyniesie nawet 15 stopni Celsjusza, a miejscami nawet więcej. Najcieplej będzie na Dolnym Śląsku, w woj. lubuskim i wielkopolskim.

W pozostałej części kraju będzie nieco chłodniej, ale i tak zanotujemy znaczące ocieplenie. Na Podkarpaciu będzie to 8 stopni, w centralnej Polsce i na południu 12-13 stopni.

Sylwester będzie miejscami deszczowy – szczególnie na zachodzie i północy Polski. Spodziewany jest też silny wiatr, który w porywach może osiągnąć nawet 100 km/h.

1 stycznia będzie wietrzny, ale wciąż ciepły. W najcieplejszym momencie dnia spodziewać należy się 10 stopni na Pomorzu i Podkarpaciu, przez 13-14 stopni w centrum i na południu, aż do 15 stopni na Dolnym Śląsku i zachodzie.

– „Wszystkie wiodące modele numeryczne jasno pokazują nam bardzo dużą skalę ocieplenia w najbliższych dniach. Nie doświadczymy żadnego ataku zimy i silnego mrozu na przełomie 2022/23 roku. Zapowiada się bardzo ciepły Sylwester i Nowy Rok” – przekonują FaniPogody.pl.

– „Najnowsze realizacje numeryczne pokazują nam możliwość ochłodzenia w okolicach 3 stycznia 2023 r. Za dnia na termometrach będzie temperatura na plusie, ale nocami w sprzyjających warunkach mogą pojawić się spadki temperatury poniżej zera” – czytamy.

Źródło: WP

Maciej zaginął w Wigilię. W kanale melioracyjnym znaleziono zwłoki.

Do 20% zniżki na Redukcja tłuszczu/cellulitu - niemarkowe w Body Evolution
Do 20% zniżki na Redukcja tłuszczu/cellulitu - niemarkowe w Body Evolution
63,99 zł
79,99 zł
Oferta zakończona!
Do 20% zniżki na Redukcja tłuszczu/cellulitu - niemarkowe w Body Evolution

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz