Home Kategorie News Rząd podjął decyzję w sprawie obowiązkowych maseczek. Rozporządzenie wchodzi w życie.

Rząd podjął decyzję w sprawie obowiązkowych maseczek. Rozporządzenie wchodzi w życie.

Rząd podjął decyzję w sprawie obowiązkowych maseczek. Rozporządzenie wchodzi w życie.

Rząd przedłużył do 31 marca 2023 roku aktualne ograniczenia epidemiczne, m.in. obowiązek zakrywania ust i nosa w szpitalach oraz aptekach. Rozporządzenie opublikowane w Dzienniku Ustaw 23 grudnia wejdzie w życie 31 grudnia.

Maseczki ochronne w szpitalach i aptekach nadal będą obowiązkowe w pierwszych miesiącach przyszłego roku w ramach stanu zagrożenia epidemicznego. Rząd przedłużył istniejące obostrzenia o kolejne 3 miesiące.

Przedłużenie do 31 marca 2023 r. obowiązywania obecnych ograniczeń, nakazów i zakazów uzasadnione jest – jak wskazywano – m.in. aktualnie odnotowywaną liczbą nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2, jak również ilością świadczeń opieki zdrowotnej, w tym w warunkach szpitalnych, udzielanych osobom z COVID-19 oraz sytuacją w innych państwach, w szczególności sąsiadujących z Polską.

W czwartek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska mówił, że „z naszych prognoz wynika, że szczyt zachorowań na COVID-19 w Polsce jest jeszcze przed nami”.

– „To jest mniej więcej druga połowa stycznia. Do tego trzeba dołożyć lawinę zachorowań na grypę, która w ubiegłych latach przypadała na koniec stycznia, początek lutego” – powiedział wiceminister zdrowia.

Dodał, że liczba zachorowań na COVID-19 jest o wiele mniejsza, więc i hospitalizacji jest mniej, jednak „największy problem jest z zachorowaniami na grypę”.

– „W tej chwili skupiamy się na oddziałach pediatrycznych, ponieważ jest bardzo dużo pacjentów młodych. Prawie połowa zachorowań na grypę dotyczy dzieci do 14. roku życia, co się przekłada na obłożenie szpitali pediatrycznych” – powiedział Kraska. Dodał, że „obok wirusa grypy jest także wirus RSV, który dotyczy dzieci”.

Źródło: PAP

Ogromne zmiany już od 1 stycznia. Premier Morawiecki ogłosił decyzję.

Masaż relaksacyjny lub pakiet spa
Masaż relaksacyjny lub pakiet spa
71,99 zł
200,00 zł
Oferta zakończona!
Masaż relaksacyjny (89,99 zł) lub pakiet spa (od 149,99 zł) w instytucie Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz