Home Kategorie Poruszające Nagła śmierć 10-latka w Łodzi. Trafił do szpitala z grypą.

Nagła śmierć 10-latka w Łodzi. Trafił do szpitala z grypą.

Nagła śmierć 10-latka w Łodzi. Trafił do szpitala z grypą.

W Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi zmarł 10-letni chłopiec, który trafił do szpitala z powodu ciężkiego przebiegu sezonowej infekcji typu grypowego. Od połowy grudnia dwie kliniki pediatryczne Matki Polki są pełne. Sytuacja jest ciężka.

Z powodu kulminacji zachorowań trzema wirusami: RSV, COVID-19 i grypy w wielu miastach oddziały pediatryczne są pełne. Z danych MZ wynika, że od początku września do końca listopada liczba zachorowań na COVID-19 wyniosła w kraju 160 tys. W tym samym czasie na grypę zachorowało 1,3 mln ludzi.

Bardzo źle jest m.in. w Łodzi. Przepełnione są oddziały pediatryczne, a w przychodniach panuje tłok. Oddziały szpitalne przepełnione są przez pacjentów walczących z grypą, czasem połączoną z COVID-19.

„Dziennik Łódzki” informuje, że w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi zmarł 10-letni chłopiec, który trafił tam z powodu ciężkiego przebiegu sezonowej infekcji typu grypowego. Pomimo przewiezienia na OIOM nie udało się uratować jego życia.

Więcej szczęścia miał będący również w ciężkim stanie 16-latek, którego lekarzom z trudem udało się z choroby wyprowadzić.

– „Mamy armagedon, powodem przyjęć jest grypa i infekcje grypopodobne, nieco mniej jest wirusa RSV, na którego sezon powoli się kończy. Grypa w tym roku jest wyjątkowo paskudna” – mówi dr Natalia Krysiak z Kliniki Pediatrii, Immunologii i Nefrologii ICZMP w rozmowie z „Dziennikiem Łódzkim”.

Źródło: Dziennik Łódzki

UWAGA! Burze śnieżne z USA dotrą nad Europę. Meteorolodzy podali datę.

Pakiety day spa: 4 warianty
Pakiety day spa: 4 warianty
79,99 zł
99,99 zł
Oferta zakończona!
Wybrany pakiet day spa z masażem ciała i więcej od 99,99 zł w Salonie Kosmetycznym Mona Lisa

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz