Home Kategorie Poruszające Sąd uwolnił gwałciciela! Dlaczego? Ponieważ ten zdecydował się poślubić ofiarę.

Sąd uwolnił gwałciciela! Dlaczego? Ponieważ ten zdecydował się poślubić ofiarę.

Sąd uwolnił gwałciciela! Dlaczego? Ponieważ ten zdecydował się poślubić ofiarę.

Sąd w Pakistanie zdecydował o uwolnieniu skazanego gwałciciela, który zgodził się poślubić swoją ofiarę. Miał on spędzić dożywocie w więzieniu jednak okoliczności się zmieniły.

25-letni Dawlat Khan został w maju skazany na dożywocie przez sąd rejonowy w dystrykcie Buner w północno-zachodniej prowincji Chajber Pasztunchwa za gwałt na młodej głuchoniemej kobiecie. To co zrobił było okrutne.

Po interwencji okręgowej rady starszych doszło do ugody między nim, a rodziną kobiety, która przez gwałt zaszła w ciąże i urodziła dziecko. Mężczyzna został uwolniony.

– „Strony załagodziły sprawę poprzez interwencję krewnego i starszego z członków rodziny, co leży w najlepszym interesie stron” – napisano w dokumencie.

Decyzja wywołała protest organizacji praw człowieka i aktywistów, którzy twierdzą, że legitymizuje ona przemoc seksualną wobec kobiet w Pakistanie, jest to kraj gdzie właśnie z tego powodu, większość przypadków gwałtów nie jest zgłaszana.

– „Prawo dotyczące gwałtu w Pakistanie musi zostać zmienione, aby zmienić gwałt z prywatnego przestępstwa przeciwko osobie na przestępstwo przeciwko państwu, zgodnie z którym państwo powinno stać się obrońcą ofiary i powinno ścigać sprawcę, w celu zapobieżenia jakiejkolwiek formie kompromisu, ugody finansowej czy też „przebaczenia”, wymuszanej przez bogatych wpływowych ludzi na biednych i bezsilnych” – powiedziała Asmy Jahangir z Komórki Pomocy Prawnej.

Ogromny pożar w hotelu. Nie żyje co najmniej 10 osób. Ludzie skakali z okien [WIDEO]

Źródło: RMF24.pl

Makijaż permanentny
Makijaż permanentny
99,99 zł
600,00 zł
Oferta zakończona!
Makijaż permanentny: kreska górna lub dolna za 99,99 zł i więcej opcji w PermLab

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz