Home Kategorie Zdrowie Prawdziwe oblężenie SOR. Część lekarzy jest na zwolnieniu.

Prawdziwe oblężenie SOR. Część lekarzy jest na zwolnieniu.

Prawdziwe oblężenie SOR. Część lekarzy jest na zwolnieniu.

Od połowy listopada więcej dzieci trafia na SOR, ale w czasie okołoświątecznym małych pacjentów jest jeszcze więcej” – przekazała rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie Prokocimiu Katarzyna Pokorna-Hryniszyn.

Zwiększoną liczbę dzieci SOR notuje od ok. 20 grudnia. Rodzice przywożą dzieci głównie z grypą, RSV. Placówka liczy się ze zwiększoną liczbą małych pacjentów również w najbliższych tygodniach.

Na SOR w Prokocimiu osobna kolejka jest do ortopedy, chirurga, pediatry. Część dzieci z infekcjami sezonowymi powinna trafić nie tyle na SOR co do POZ.

– „Część przypadków jest uzasadniona, ponieważ występują mocniejsze powikłania, np. problemy z oddychaniem. Jednak rodzice dziecka, które od 2-3 godzin ma 37-, 38-stopniową gorączkę, muszą się liczyć z tym, że nie zostanie ono przyjęte w pierwszej kolejności, musi ustąpić pierwszeństwa pilniejszym przypadkom ” – tłumaczy Katarzyna Pokorna-Hryniszyn.

– „Zapytana o sytuację kadrową przyznała, że część medyków jest na zwolnieniu z tytułu opieki nad chorym dzieckiem. Dajemy radę, ale nie da się ukryć, że lekarze, pielęgniarki są bardzo przemęczeni” – stwierdziła.

Ogromny pożar w hotelu. Nie żyje co najmniej 10 osób. Ludzie skakali z okien [WIDEO]

Źródło: RMF24.pl

 

12-etapowy zabieg
12-etapowy zabieg
99,99 zł
220,00 zł
Oferta zakończona!
12-etapowy zabieg ze śluzem ślimaka na twarz i okolice oczu za 99,99 zł zamiast 220 zł w Hialuron (do -58%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz