Home Kategorie Niesamowite Przekształcił 800-letnią jaskinię w dom swoich marzeń. Poczekaj, aż zobaczysz co jest w środku!

Przekształcił 800-letnią jaskinię w dom swoich marzeń. Poczekaj, aż zobaczysz co jest w środku!

Przekształcił 800-letnią jaskinię w dom swoich marzeń. Poczekaj, aż zobaczysz co jest w środku!

Pewnego deszczowego dnia w 1999 roku, Angelo Mastropietro z Wielkiej Brytanii wraz z grupą przyjaciół wybrał się na wycieczkę rowerową. Kiedy przejeżdżali przez las, rozpętała się burza, dlatego postanowili poszukać jakiegoś schronienia.

Właśnie wtedy natknęli się na dawno zapomnianą jaskinię, która znajdowała się głęboko w zboczu góry. Ale dla Angelo to było coś więcej, niż tylko schronienie przed deszczem – to był początek wielkiego i fascynującego projektu!

Angelo był biznesmenem, ale niestety zdiagnozowano u niego stwardnienie rozsiane. Wówczas uświadomił sobie, jak bardzo zatracił się przez ciężką pracę i związany z nią stres.

cave-1

Twitter/cnfocus

Można nazwać to dziwnym zbiegiem okoliczności, ale około 10 lat po wycieczce rowerowej, Angelo przeglądając gazetę z nieruchomościami wystawionymi na sprzedaż, zobaczył ogłoszenie o sprzedaży tej jaskini! Bez zastanowienia kupił to miejsce za prawie $ 90.000.

cave-2

Twitter/artinberbatian

Powiedzieć, że projekt, z którym postanowił się zmierzyć był monumentalny, to mało. Jednak Angelo postanowił poświęcić wszystkie swoje oszczędności i czas, by zamienić to miejsce w swój wymarzony dom.

To może Cię zainteresować:  Raj na ziemi

cave-3

Twitter/artinberbatian

Po 8 miesiącach ciężkiej pracy, wydaniu 140 000 dolarów na remont i wywiezieniu 70 ton gruzu, jaskinia była wręcz nie do poznania!

cave-4

Twitter/WayDesign

Jaskinia ma prawie 800 lat i była zamieszkiwana, aż do 1940 roku. Ale z pewnością jej poprzedni mieszkańcy nie mieli takich wygód jak Angelo ma teraz.

cave-5

Twitter/WayDesign

Jaskinia jest zaopatrzona we wszystko co potrzeba, by mieszkać jak w normalnym domu. Jest w niej elektryczność, bieżąca woda oraz dostęp do internetu.

cave-6

Twitter/MeteoWeb_eu

To nie jest już wilgotne i zimne miejsce, jak można było sobie wyobrazić – dziś jest to niesamowity, luksusowy apartament…

cave-7

Twitter/brainwise

…a na zewnątrz znajduje się piękne patio.

cave-8

Twitter/DesignStackBlog

Problemy zdrowotne, które dotknęły Angelo, ułatwiły mu obranie odpowiedniego kierunku i zrealizowanie tego projektu.

cave-9

Twitter/Codina_Arch

Dzięki swojej jaskini, uświadomił sobie, co tak naprawdę jest ważne w życiu i znalazł wreszcie drogę do wewnętrznego spokoju i uzdrawiającej mocy natury.

cave-10

Twitter/TncMx

A noce tam, pełne są wyjątkowego uroku…

cave-11

Twitter/WayDesign

 

Źródło: hefty.co

Twoja reakcja?

Super
Super
5836
Ha ha
Ha ha
74
Wow
Wow
1330
Smutny
Smutny
34
Zły
Zły
53

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz