Home Kategorie Poruszające Gdy strażak odkopał 9-latkę, niestety już nie żyła… Ale pod jej ciałem odkrył coś przejmującego!

Gdy strażak odkopał 9-latkę, niestety już nie żyła… Ale pod jej ciałem odkrył coś przejmującego!

Gdy strażak odkopał 9-latkę, niestety już nie żyła… Ale pod jej ciałem odkrył coś przejmującego!

Ciężkie trzęsienie ziemi, które 24 sierpnia wstrząsnęło Włochami, zdewastowało miasteczko Pescara del Tronto. To właśnie tam ratownicy, ze strażakami na czele, odkryli coś, co zarazem zasmuca, ale i napawa wzruszeniem. Poznajcie bohaterską dziewięciolatkę Giulię.

To, że czteroletnia Giorgia Renaldo przeżyła pod górą ruin, zawdzięcza swojej 9 -letniej siostrze Giulii, która uratowała ją od śmierci. Kiedy nastąpiło trzęsienie ziemi, starsza z sióstr zasłoniła młodszą własnym ciałem, chroniąc ją przed walącymi się gruzami i w ten sposób ofiarowała swoje życie malutkiej siostrze! Niestety Giulia zmarła zanim dotarli do niej ratownicy.

To może Cię zainteresować:  UWAGA! Kościół podał listę nowych grzechów. Z tego będziesz musiał się spowiadać.

Jeden ze strażaków uczestniczący w akcji ratunkowej tak wzruszył się tym odkryciem, że napisał pożegnalny list, który dołączył do trumny dzielnej Giulii:

giulia-1

“Witaj maleńka,

pomagałem innym uwolnić Cię spod guzów. Bardzo Cię przepraszam, że przybyliśmy za późno, gdy już nie oddychałaś. Chcę abyś wiedziała, że robiliśmy wszystko co było w naszej mocy, aby Cię uratować. Kiedy będę znowu w swoim domu w l’Aquila, będę wiedział, że jest anioł, który spogląda na mnie z nieba i że w nocy jesteś jedną z błyszczących na niebie gwiazd.
Do widzenia Giulia, mimo że mnie nie poznałaś, wiedz że Cię kocham.
Andrea.”

 

To może Cię zainteresować:  Urodziła się ze zdeformowaną twarzą. Nie uwierzysz, jak wygląda po 4 latach.

giulia-2

Pogrzeb dziewczynki był jednym z najsmutniejszych wydarzeń, do jakich doszło po trzęsieniu ziemi. Bardzo współczujemy Włochom i brak słów, by opisać odwagę i poświęcenie dziewięcioletniej Giulii. To dzięki niej jej malutka siostra Giorgia wciąż żyje…

Poniżej można zobaczyć wzruszające nagranie z akcji ratowniczej:

Źródło: heftig.de

Zdjęcia do dokumentów
Zdjęcia do dokumentów
12,00 zł
24,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Zdjęcia do dokumentów: 4 zdjęcia za 12 zł i więcej opcji w Studiu Videomovie (-50%)

Twoja reakcja?

Super
Super
72
Ha ha
Ha ha
6
Wow
Wow
22
Smutny
Smutny
1474
Zły
Zły
17

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz